Partner serwisu

Grupowo znaczy taniej

Kategoria: Pakowanie

Platforma T-Scale w praktyce

dr inż. Marcin Hajdul
Instytut Logistyki i Magazynowania

Średnie wykorzystanie dostępnej ładowności pojazdów dla przewozów drogowych podczas zaopatrzenia lub dystrybucji wynosi tylko 54%. Dlatego transport stanowi kluczowy obszar optymalizacji kosztów. Można je obniżać m.in. przez grupowe zakupy usług logistycznych.

Grupowo znaczy taniej

Na podstawie pilotażowego testu w grupie firm z branży farmaceutycznej oraz FMCG należących do ECR Polska udało się uzyskać m.in. ok. 15% oszczędności w kosztach transportu na wybranych trasach. O 21% zmalały także puste przebiegi.

Platforma T-Scale posiada również innowacyjny moduł monitorowania pojazdów oraz komunikacji z kierowcami. Rozwiązanie to umożliwia nielimitowaną komunikację pomiędzy kierowcą a koordynatorem, niezależnie od regionu, w którym się znajduje. Wszystko to za płaską i atrakcyjną cenowo opłatę miesięczną. Najważniejsze jest jednak to, że korzystanie z modułu monitorowania pojazdów i komunikacji z kierowcami działa na całym świecie, z pominięciem drogich opłat roamingowych, naliczanych przez globalnych operatorów sieci komórkowych.


Autor: dr inż. Marcin Hajdul, Instytut Logistyki i Magazynowania

 

Całość artykułu przeczytają Państwo  w magazynie "Przemysł Farmaceutyczny" nr 1/2013

zamów prenumeratę w wersji drukowanej lub elektronicznej

 Jak zamówić prenumeratę czasopisma drukowaną/elektroniczną

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ