Partner serwisu
10 września 2018

Adamed został laureatem Rankingu Forum Ochrony Zdrowia w kategorii „Produkcja leków”.

Kategoria: Z życia branży

Kapituła Rankingu Forum Ochrony Zdrowia, w której skład wchodzą przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia oraz wiodących instytucji sektora ochrony zdrowia w Polsce, oceniła w tym roku rekordową liczbę 230 zgłoszeń.

Adamed został laureatem Rankingu Forum Ochrony Zdrowia w kategorii „Produkcja leków”.

Wyłaniając zwycięzcę w kategorii „Produkcja Leków” wzięto pod uwagę wyniki finansowe firm, a także innowacje i działalność prospołeczną. Adamed w roku 2017 odnotował ponad 12% wzrost przychodów ze sprzedaży oraz 14% wzrost zatrudnienia. W uzasadnieniu podkreślono ponadto szczególne osiągnięcia Adamedu w roku 2017 – to przede wszystkim kolejne inwestycje w badania i rozwój, w tym między innymi w obszar Pilotażowej Produkcji R&D w Pabianicach oraz kontynuacja zaawansowanych prac nad w pełni innowacyjnymi polskimi lekami, a także największa dotychczas polska inwestycja bezpośrednia w Wietnamie czyli nabycie pakietu kontrolnego najszybciej rozwijającej się wietnamskiej firmy farmaceutycznej Davi Pharm.

Nagrodę z rąk Ministra Zdrowia – profesora dr hab. med. Łukasza Szumowskiego, odebrała Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia, która podziękowała Kapitule za docenienie osiągnięć Adamedu i zapewniła, że firma nadal będzie rozwijać się dynamicznie w oparciu o innowacje i polską myśl naukową.

źródło: Adamed Pharma S.A.
fot. Adamed Pharma S.A.
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ