Partner serwisu
10 września 2018

Adamed na XXVIII Forum Ekonomicznym w Krynicy

Kategoria: Z życia branży

Adamed aktywnie uczestniczy w tegorocznym XXVIII Forum Ekonomicznym w Krynicy. Przedstawiciele firmy wzięli udział w panelu o innowacjach w medycynie oraz o polskim biznesie na zagranicznych rynkach.

Adamed na XXVIII Forum Ekonomicznym w Krynicy

5 września dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz uczestniczyła w panelu „Medycyna jako część gospodarki nastawionej na rozwój” wraz z Ministrem Zdrowia prof. dr hab. med. Łukaszem Szumowskim.

Znaczenie branży farmaceutycznej zostało dostrzeżone w rządowej „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”, która uznała ochronę zdrowia za jedną z kluczowych dziedzin innowacyjnej gospodarki, podkreślając znaczenie rozwoju prac badawczo-rozwojowych. Napotykamy jednak wciąż bariery rozwojowe. Spadek rentowności spowodowany jest wzrostem kosztów przy jednoczesnej presji na obniżki.

Chcąc realizować inwestycje w badania i rozwój, które w branży farmaceutycznej są bardzo kosztowne i długofalowe, konieczne są ulgi podatkowe i specjalne zachęty np. Refundacyjny Tryb Rozwojowy (RTR), czyli premiowanie producentów leków przyczyniających się do rozwoju polskiej gospodarki. W tym celu niezbędny jest dialog pomiędzy Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii i Ministerstwem Finansów 

powiedziała dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz.

Katarzyna Dubno uczestniczyła natomiast w panelu zorganizowanym przez Senat RP, poświęconym rozwojowi polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych oraz idei promocji Polski na świecie. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podziękował za pracę w zakresie tworzenia i promocji marki „Polska”.

Nasza firma jest jednym z ambasadorów Polski na świecie. Nasze leki wytwarzane zgodnie z rygorystycznymi, europejskimi standardami są gwarantami  najwyższej jakości

powiedziała Katarzyna Dubno.

źródło: Adamed Pharma S.A.
fot. Adamed Pharma S.A.
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ