Partner serwisu
27 września 2018

Nowe leki wspomagające leczenie niepłodności w portfolio Gedeon Richter

Kategoria: Aktualności

Gedeon Richter poinformowała o podpisaniu umowy licencyjnej i dystrybucji, z brytyjską spółką L.D. Collins & Co. Limited, w celu wprowadzenia na rynek 27 krajów UE jej produktu Cyclogest® zawierającego 400 mg progesteronu i przeznaczonego do stosowania w technice wspomaganego rozrodu (ART). Zgoda na dopuszczenie produktu do obrotu na wspomnianym terytorium została już uzyskana. Rozpoczęcie sprzedaży przewiduje się na początek 2019 r., po przeniesieniu praw do obrotu na rzecz spółki Richter.

Nowe leki wspomagające leczenie niepłodności w portfolio Gedeon Richter

W ramach umowy po wprowadzeniu produktu na rynek spółka Richter zapłaci spółce L.D. Collins opłaty licencyjne stanowiące procent przychodu ze sprzedaży.

– Cyclogest® jest uważany za korzystne uzupełnienie naszej obecnej oferty leków stosowanych w leczeniu niepłodności. Jako odpowiedzialny uczestnik sektora farmaceutycznego mamy świadomość, jak ważną rolę odgrywa płodność w życiu kobiet, i jesteśmy gotowi odpowiedzieć na ich potrzeby – podkreślił Gábor Orbán, dyrektor generalny Gedeon Richter Plc.

O leku Cyclogest®

Poza regulacyjnym wpływem na owulację i menstruację progesteron odgrywa również ważną rolę w procesie zapłodnienia i utrzymania ciąży na wczesnym etapie. Globulki dopochwowe Cyclogest® zawierają 400 mg progesteronu, będącego naturalnie występującym progestagenem. Cyclogest® przygotowuje wyściółkę macicy (endometrium) na przyjęcie zarodka i tym samym pełni kluczową funkcję, wspierając fazę lutealną w ramach ART (techniki wspomaganego rozrodu).

źródło: Informacja prasowa
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ