Partner serwisu
01 października 2018

Aflofarm połączył siły z Trec Nutrition

Kategoria: Aktualności

Przedstawiciele obu spółek podpisali umowę o finalizacji transakcji, w ramach której Aflofarm nabył 100% udziałów Trec Nutrition. Tym samym jedna z największych polskich firm farmaceutycznych przejmie kontrolę nad spółką produkującą specjalistyczne preparaty dla sportowców. Wcześniej pozytywną decyzję w tej sprawie wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Aflofarm połączył siły z Trec Nutrition

Finalizacja transakcji jest pewnego rodzaju kamieniem milowym w historii Aflofarmu. Po raz pierwszy sięgamy po wsparcie z zewnątrz. Zakup Treca otwiera przed nami bardzo duże możliwości w zakresie rozwijania oferty produktów skierowanych do sportowców, mówi Jacek Furman, prezes zarządu Aflofarm Farmacja Polska. Nie wykluczamy też kolejnych akwizycji firm działających w szeroko rozumianej branży zdrowotnej, podkreśla.


Prezes Aflofarmu zaznacza także, że współpraca między firmami będzie opierała się w dużej mierze na kontynuacji dotychczasowych działań:

Chcemy, by to połączenie niosło ze sobą możliwość wymiany wiedzy, doświadczeń, rozwoju zdolności produkcyjnych i marketingowych. Planujemy utrzymać też wszystkie marki należące do obu spółek, w tym m.in. Formotivę, Beltor i Better Choice, dodaje.


Dzięki tej transakcji Trec Nutrition otrzyma bardzo silnego partnera z mocnym zapleczem w obszarze farmaceutycznym, marketingowym i badawczo - rozwojowym. Za nami kilka miesięcy wzajemnych rozmów i negocjacji, podczas których zdążyliśmy się już dobrze poznać. Jestem przekonany, że połączenie sił z takim inwestorem, jak Aflofarm da mojej firmie potężny impuls do dalszego rozwoju, mówi Lech Kłoczko - założyciel Trec Nutrition.

źródło: Informacja prasowa
fot. aflofarm.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ