Partner serwisu
17 października 2018

Adamed z nagrodą PAIH za ekspansję zagraniczną

Kategoria: Aktualności

Adamed otrzymał nagrodę Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji (PAIH) w kategorii: Ekspansja zagraniczna. Doceniono konsekwentne wzmacnianie przez Adamed pozycji na rynkach zagranicznych, obecność produktów firmy na 6 kontynentach, w 65 krajach na świecie, a w szczególności inwestycję w Wietnamie.

Adamed z nagrodą PAIH za ekspansję zagraniczną

Nagroda została wręczona 15 października br., podczas Gali otwarcia PAIH EXPO, Pierwszego Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą, której gościem specjalnym był Premier Mateusz Morawiecki. W uroczystości, zorganizowanej w Auli Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej, udział wzięli przedstawiciele polskiego biznesu, administracji oraz samorządów – osoby mające wkład w rozwój gospodarczy Polski.

Nagrodę z rąk Prezesa PAIH Tomasza Pisuli odebrała Katarzyna Dubno, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Ekonomiki Zdrowia.

Adamed konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję za granicą – dziś ma 8 przedstawicielstw zagranicznych – w Hiszpanii, Rosji, Czechach, Słowacji, Wietnamie, Kazachstanie, Uzbekistanie oraz na Ukrainie. W nadchodzącym roku firma planuje otworzyć dwa kolejne – we Włoszech oraz w Niemczech.                                          

W listopadzie 2017 roku Adamed nabył 70% udziałów najbardziej dynamicznie rozwijającej się firmy farmaceutycznej w Wietnamie. W ramach tej inwestycji nastąpi zarówno transfer wiedzy i doświadczenia w zakresie europejskich wymagań jakościowych dla produkcji farmaceutycznej (wprowadzenie EU-GMP), jak również zwiększenie eksportu produkowanych w Polsce leków na rynek wietnamski oraz inne rynki azjatyckie. Transakcja stanowi największą dotychczas polską inwestycję bezpośrednią w Wietnamie. Umowa została podpisana w Hanoi w obecności Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Prezydenta Wietnamu Trần Đại Quang. Inwestycja w Wietnamie jest dla Adamedu platformą do rozwoju na rynkach Azji Południowo-Wschodniej.

Obecnie udział eksportu w przychodach netto Adamedu stanowi 25%, a plany rozwoju zakładają, że do 2022 roku będzie to 45%. Co istotne Adamed jest eksporterem netto, tworzy wartość dodaną do polskiej wymiany handlowej. Dynamiczny wzrost eksportu to skutek atrakcyjnego portfela produktów z wartością dodaną (m.in. cardio-combo), które kupowane są przez wiodące firmy farmaceutyczne na świecie.

Jednym z celów działalności Polskiej Agencji Handlu i Inwestycji (PAIH) jest zwiększanie dynamiki internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw oraz wsparcie w rozwoju na zagranicznych rynkach.

źródło: adamed.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ