Partner serwisu
19 października 2018

Jak zatrzymać wypadanie włosów jesienią?

Kategoria: Kosmetyki

Jesienią każdego dnia tracimy nawet dwa razy więcej włosów niż przez resztę roku. Problemy z ich wypadaniem potęgują chociażby niższe temperatury połączone z ograniczonym wydzielaniem estrogenu (zwiększonym – pod wpływem słońca – wiosną i latem) i wyższym poziomem testosteronu, który hamuje porost nowych włosów. Ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ koniec cyklu życiowego włosów przypada właśnie na jesień. Brak nowych włosów w tym okresie szybko prowadzi do przerzedzenia się fryzury i już samo to skłania nas do interwencji.

Jak zatrzymać wypadanie włosów jesienią?

Koniec z suszarką

 

Osłabione włosy potrzebują starannie dobranej pielęgnacji. W ich przypadku najskuteczniejsze są kosmetyki delikatne, które mniej się pienią i tym samym nie przesuszają skóry głowy. Równie ważne jest stosowanie balsamów i odżywek, które pod warunkiem regularnego stosowania ułatwiają rozczesywanie włosów, co już samo w sobie ogranicza łamanie i nadmierne wypadanie kosmyków. Osłabione włosy nie tolerują niestety nie tylko pieniących się produktów i szarpania szczotką czy grzebieniem, ale także wysokich temperatur, pod jakimi działają suszarki oraz urządzenia do stylizacji.

Dieta wzmacniająca włosy

Kondycję najłatwiej przywrócić im dostarczaniem potrzebnych do wzrostu włosów składników odżywczych. Jesienią konieczne jest wzbogacenie diety o nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte między innymi w pestkach słonecznika i oliwie z oliwek, a także o ryby i owoce. Bardzo istotne jest uzupełnienie niedoboru witaminy A. To właśnie ona, obecna chociażby w coraz popularniejszych batatach, zapobiega przesuszaniu się skóry. Niezbędny jest ponadto cynk, który wpływa na tworzenie się keratyny, czyli białka będącego głównym budulcem włosów. Jest on obecny m.in. w ostrygach, łososiu, nasionach dyni, żółtkach jaj oraz ciecierzycy.

Całoroczna suplementacja

Aby zatrzymać wypadanie włosów, warto sięgnąć również po suplementy. Najlepsze rezultaty przynosi regularna, całoroczna suplementacja. Naprzeciw wychodzą nam producenci produktów, mających poprawić stan nie tylko skóry i paznokci, ale też właśnie włosów. W trosce o zadbaną skórę, mocne włosy i wytrzymałe paznokcie stworzono m.in. drażetki Merz Spezial Dragees, w których starannie wyselekcjonowany skład pozwala uzupełnić niedobory witamin A, E i C, biotyny, kwasu foliowego oraz cynku. Cynk i biotyna pomagają zachować zdrowe włosy. Na prawidłowy przebieg procesu tworzenia się włosa w cebulce mają wpływ aminokwasy: cysteina i metionina. Najwięcej korzyści przynosi łączenie suplementów ze zróżnicowaną dietą – jeśli chodzi o odżywianie skóry oraz włosów od wewnątrz, trudno o drogę na skróty.

źródło: Informacja prasowa
fot. Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ