Partner serwisu
23 października 2018

Polpharma Rzecznikiem Standardu Etyki

Kategoria: Aktualności

Z okazji Światowego Dnia ONZ nagrodzono Architektów Rozwoju 2018 i Partnerów Programu „Standard Etyki w Polsce”.

Polpharma Rzecznikiem Standardu Etyki

Polpharma została wyróżniona  za dotychczasową pracę na rzecz przestrzegania standardów etycznych. Markus Sieger, prezes Polpharmy i członek Rady Programowej United Nations Global Compact Poland, odebrał statuetkę podczas uroczystej gali z okazji obchodów Światowego Dnia ONZ, przypadających na 15 października. Wręczył również nagrodę „Architekta Rozwoju 2018” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę która znalazła się wśród instytucji przyczyniających się do ochrony i przestrzegania praw człowieka w Polsce.

United Nations Global Compact jest największą na świecie inicjatywą skupiającą biznes działający na rzecz zrównoważonego rozwoju. Od momentu inauguracji w 2000 roku przez Sekretarza Generalnego ONZ Kofi Annana do Inicjatywy przystąpiło już ponad 13 500 członków ze 170 krajów. Celem UNGC jest prowadzenie działań zobowiązujących sektor prywatny na całym świecie do powiązania swoich strategii biznesowych z uniwersalnymi zasadami z zakresu praw człowieka, standardów pracy, ochrony środowiska oraz przeciwdziałania korupcji oraz wspierania celów Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W skład Rady Programowej Global Compact Network Poland wchodzą wysokiej klasy specjaliści w swoich dziedzinach oraz dyrektorzy i prezesi najbardziej zaangażowanych firm działający w jednym z priorytetowych obszarów UN Global Compact. Uczestnicy inicjatywy zobowiązują się do przestrzegania i popularyzacji 10 zasad UN Global Compact oraz regularnego raportowania postępów w tej dziedzinie.

Jedną z najważniejszych inicjatyw UNGC w naszym kraju jest Program „Standard Etyki w Polsce”

W czasie uroczystej gali Polpharma oraz inni pionierzy deklaracji przyjęcia Standardu zostali wyróżnieni okolicznościowymi statuetkami i tytułami Rzeczników Standardu Etyki.

Ważnym elementem gali było także wręczenie nagród „Architekci Rozwoju”. Prezes Polpharmy, wraz ze znanym kierowcą rajdowym Kajetanem Kajetanowiczem, wręczyli nagrodę Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

„Wierzymy, że biznes może stawać się katalizatorem pozytywnych zmian wpływających na życie ludzi i środowiska i poprzez nasze działania chcemy mieć wkład w realizację globalnych celów Zrównoważonego Rozwoju. Cieszę się, że działania Polpharmy zostały docenione i że mogłem wręczyć statuetkę Architekta Rozwoju Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która każdego dnia dąży do tego, aby poprawić sytuację dzieci w Polsce i aby ich dzieciństwo było szczęśliwe i bezpieczne” – powiedział Markus Sieger.

Podczas tegorocznej gali z okazji Światowego Dnia ONZ obchodzono 70. rocznicę uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Jak co roku, opublikowano także raport Yearbook 2018/2019.

źródło: polpharma.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ