Partner serwisu
26 października 2018

Do polskich aptek trafi medyczna marihuana. Pierwszy lek dopuszczony do obrotu

Kategoria: Aktualności

Po 5 miesiącach załatwiania formalności, medyczna marihuana została dopuszczona do obrotu w Polsce. Już za miesiąc trafi do aptek. Od roku medyczna marihuana jest legalna, ale nie można było żadnej kupić. Lekarze studzą zapędy miłośników zielonego suszu – medyczna trawka będzie dostępna tylko na receptę, a medycy z pewnością będą przepisywać ją dość rzadko - podaje portal INNPoland.

Do polskich aptek trafi medyczna marihuana. Pierwszy lek dopuszczony do obrotu

Dr Jerzy Jarosz, anestezjolog i specjalista leczenia bólu z warszawskiego Hospicjum św. Krzysztofa tłumaczy w rozmowie z Gazetą Wyborczą, że jedynie w przypadku 15 proc. zgłaszających się do niego chorych widzi wskazania do zastosowania takiego leku. Podstawowym warunkiem musi być to, że inne formy leczenia nie przynoszą rezultatów.

Medyczną marihuanę w formie suszu będzie do Polski sprowadzać spółka Spectrum Cannabis. Należy ona do kanadyjskiej firmy, będącej potentatem w sprzedaży specyfików z konopi.

Jak kupić medyczne konopie?

Importer szacuje, że w Polsce z terapii marihuaną mogłoby skorzystać ok. 300 tysięcy osób. Receptę może wystawić każdy lekarz, farmaceuta zaś przygotuje lek według jego zaleceń. Dziś używa się jej np. w hospicjum, w którym pracuje dr Jarosz – ale jest ona specjalnie sprowadzana, zgodnie z procedurami medycznymi.

Więcej informacji na portalu innpoland.pl

źródło: innpoland.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ