Partner serwisu
05 listopada 2018

Polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe

Kategoria: Aktualności

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski wziął 2 listopada 2018 r. udział w polsko-niemieckich konsultacjach międzyrządowych, które odbyły się w Warszawie. Spotkanie było okazją do wymiany poglądów oraz uzgodnienia stanowisk w sprawach istotnych zarówno dla Polski, jak i Niemiec.

Polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe

W trakcie spotkania Łukasz Szumowski i minister zdrowia Niemiec Jens Spahn rozmawiali na temat możliwości współpracy naukowej Polski i Niemiec w kontekście powstawania w Polsce Agencji Badań Medycznych.

Ministrowie omówili również stanowiska swoich resortów wobec propozycji rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącego oceny technologii medycznych. Poglądy obydwu ministerstw na tę sprawę są ze sobą bardzo zbieżne. Podczas rozmów z partnerami niemieckimi potwierdzono wolę realizacji umowy o transgranicznej współpracy w dziedzinie ochrony zdrowia, co będzie możliwe dzięki podpisaniu pierwszego porozumienia wykonawczego w najbliższym czasie.

Ponadto ministrowie dyskutowali ponadto o zagadnieniach takich jak problem ruchów antyszczepionkowych, prewencji chorób niezakaźnych, czy o rozwoju e-zdrowia. „Jestem przekonany, że jesteśmy w stanie wzajemnie wiele sobie zaoferować i mam nadzieję, że nasza współpraca w tych i innych obszarach będzie się dalej rozwijać” – powiedział po spotkaniu minister Łukasz Szumowski. Minister wziął także udział w rozmowach plenarnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na zakończenie Konsultacji rządy Polski i Niemiec wspólnie udały się pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie delegacja niemiecka złożyła kwiaty.

W Konsultacjach uczestniczyli członkowie Rady Ministrów obu państw. Polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe odbywają się na przemian w obu krajach od 1997 r.

źródło: mz.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ