Partner serwisu
08 listopada 2018

XIV Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego rozpoczęte

Kategoria: XIV Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego

Dzisiaj w hotelu Haston we Wrocławiu rozpoczęło się XIV Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego.

XIV Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego rozpoczęte

Konferencja rozpoczęła się dwoma wykładami wprowadzającymi.

Tomasz Moys, Dyrektor ds. Operacyjnych Grupy Polpharma wygłosił refarat wprowadzający o tytule: "Rynek pracy - szanse czy zagrożenia dla rozwoju firmy farmaceutycznej?":

Do rekrutacji należy podchodzić wielowątkowo. Patrzeć na pracownika nie tylko przez pryzmat jednego czynnika, np wynagrodzeń. Są inne czynniki: czasu, podaży i wszystkich innych, które stale zmienają się na rynku. Wspólcześnie Grupa Polpharma zamienia się z tradycyjnego dostawcy leków w komplementarny zakład, który dostarcza kompleksowe rozwiązania zdrowotne. Najważniejszy do realizacji naszych strategii rozwoju jest zawsze kapitał ludzki.

Grzegorz Gromczyk z Delia Cosmetics Sp. z o.o wygłosił referat na temat rozwoju rynku kosmetycznego na przestrzeni ostatniej dekady:

Firmy kosmetyczne borykają się z problemami kadorowymi. My w Łodzi jesteśmy w komfortowej sytuacji, ponieważ kilka innych zakładów produkcyjnych się przeniosło, co pozwoliło nam na zatrudnienie odpowiednich specjalistów. Mamy też odpowiednie zaplecze do wykonywania produkcji kontraktowej. Dlaczego fimy koszystają z produkcji kontraktowej? Jest to łatwy sposób na szybkie stworzenie nowego produktu i rozszerzenie swojego portfolio. Takim sposobem można być o krok przed konkurencją.

Panel I dotyczy tematyki nowości na rynku maszyn i urządzeń w zakladach farmaceutycznych i kosmetycznych.

Podczas panelu II A omawiana będzie tematyka związana z maszynami i urządzeniami w farmacji, z kolei panel II B skupia się na problematyce bezpieczeństwa w produkcji kosmetyków.

Panele III A oraz III B dotyczą prolematyki utrzymania ruchu w zakładzie farmaceutycznym i maszyn i urządzeń w kosmetyce.

Po przerwie, goście konferencji będą mogli wysłuchać prelekcji na temat zapewnienia jakości w produkcji farmaceutycznej.

O godzinie 15:30 z kolei zapraszamy na panel IV B, który poprowadzi Anna Oborska z Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, który będzie skupiał się na problematyce nowych wyzwań prawnych - o czym każdy producent powinien wiedzieć.

Drugiego dnia konferencji, w piątek, odbędą się panele dotyczące tematyki bezpieczeństwa w produkcji farmaceutycznej, pakowania, znakowania, etykietowania i serializacji. Dla przemysłu kosmetycznego przewidziane są takie bloki tematyczne jak "Recepura idealna kosmetyku" oraz "Trendy na rynku kosmetyków - czy aby na pewno nowe?".

Ostatnim punktem programu, oprócz wycieczki technicznej do szpitala Vratislavia Medica, będzie debata "Serializacja tuż przed metą", której moderatorem jest Krzysztof Kopeć, prezes Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego.

W piątek, 9 listopada, o godz. 15:30 odbędzie się wycieczka techniczna.

fot. BMP
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ