Partner serwisu
08 listopada 2018

Polpharma Top Marką 2018

Kategoria: Aktualności

Polpharma po raz kolejny została najbardziej medialną marką w branży farmaceutycznej wg badania TOP Marka 2018! Firma brała udział w badaniu po raz trzeci, i po raz trzeci znalazła się na pozycji lidera. Jedenasta edycja rankingu brandów o najlepszym wizerunku objęła aż 500 marek z 50 branż.

Polpharma Top Marką 2018

Na potrzeby tegorocznej edycji raportu przeanalizowano materiały z prasy, internetu i social media opublikowane w okresie od 1 lipca 2017 roku do 30 czerwca 2018 roku – łącznie ponad 52 mln informacji: 1 mln tekstów prasowych, 5 mln internetowych i 46 mln postów w mediach społecznościowych. Na temat Polpharmy ukazało się ponad 18 000 publikacji we wszystkich badanych typach mediów.

Wśród najbardziej medialnych firm z branży farmaceutycznej znalazły się także: Adamed, Aflofarm, GSK i Biofarm.

O badaniu

Top Marka 2018 to największe badania marek w polskich mediach. Wyniki są prezentowane w magazynie „Press”.

Podstawą całkowicie nowej metodologii, którą przyjęto w tegorocznej edycji raportu, jest zastosowanie porównywalnych wskaźników dla wszystkich rodzajów wzmianek, uwzględniających specyfikę prasy, portali internetowych i social media. Wartością decydującą o miejscu brandu w rankingu jest siła marki – wypadkowa kilku zmiennych (liczby publikacji, impaktu i indeksu sentymentu) świadczących zarówno o liczbie kontaktów odbiorców z marką, jak i jakościowej ocenie komunikatu na jej temat.

Badanie Top Marka jest wspólnym przedsięwzięciem pomysłodawcy projektu - magazynu „Press” i autora metodologii - Press-Service Monitoring Mediów. Realizowane jest od 2007 roku. Pierwsze edycje zawierały analizę publikacji prasowych. W 2013 roku badanie poszerzono o materiały z internetu, dwa lata później - o wzmianki z serwisów społecznościowych.

źródło: polpharma.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ