Partner serwisu
13 listopada 2018

Celon Pharma S.A. rozpoczyna rozwój kliniczny własnego leku przeciwnowotworowego nowej klasy

Kategoria: Aktualności

Lek onkologiczny Spółki - (CPL304110) może znaleźć zastosowanie u chorych z guzami płuca, pęcherza i żołądka, posiadających aberracje genetyczne kinaz FGFR. Celem badania będzie określenie profilu bezpieczeństwa (w tym MTD) i obserwacja wczesnych sygnałów aktywności leku u chorych włączonych do badania. Badanie kliniczne będzie przeprowadzone w Polsce, a w projektowaniu i weryfikacji jego założeń brali udział czołowi klinicyści, toksykolodzy z Polski, Belgii, Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych. Spółka rozwija również własne, nowoczesne testy diagnostyczne, które posłużą do selekcji pacjentów do I fazy badania, która potrwa kilkanaście miesięcy.

Celon Pharma S.A. rozpoczyna rozwój kliniczny własnego leku przeciwnowotworowego nowej klasy

Dr Maciej Wieczorek, Prezes Zarządu Celon Pharma S.A.: To dla nas bardzo ważny etap, do którego przygotowywaliśmy się przez ostatnie lata. Przed nami bardzo duże i niełatwe wyzwanie, które wynika, m.in. ze struktury samego badania oraz specyfiki pacjentów, którzy będą do niego włączani. Dlatego przy jego realizacji współpracujemy z czołowymi ośrodkami naukowymi w kraju.

Badanie kliniczne I fazy innowacyjnego inhibitora kinaz FGFR będzie realizowane, w zakresie rozwoju klinicznego, z czołowymi instytutami onkologicznymi w Polsce, m.in Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie, Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Gdańskim Uniwersytetem Medycznym, które wraz z Celon Pharma S.A. tworzą konsorcjum naukowe projektu CELONKO.

źródło: celonpharma.com
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ