Partner serwisu
15 listopada 2018

„Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca”, czyli ogólnopolska akacja edukacyjna

Kategoria: Aktualności

Cukrzyca jest jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. O tym, jak jej zapobiec będzie można dowiedzieć się 17 listopada podczas akcji organizowanej przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji. Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy w Zielonych Arkadach każdy będzie mógł bezpłatnie wykonać profilaktyczne badania oraz dowiedzieć się więcej na temat choroby. Wydarzenie w bydgoskim centrum handlowym odbędzie się pod patronatem Dziekana Wydziału Farmaceutycznego CM UMK prof. dr. hab. Stefana Kruszewskiego oraz Pomorsko-Kujawskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej.

„Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca”, czyli ogólnopolska akacja edukacyjna

W Polsce na cukrzycę choruje ok. 3 mln osób. Spora część z nich nie jest świadoma choroby. Jej objawy często są bagatelizowane lub tłumaczone stresem i przemęczeniem. Natomiast nieleczona może wywołać szereg niebezpiecznych powikłań. Dlatego 17 listopada w godz. 10:00–16:00 w Zielonych Arkadach z okazji Światowego Dnia Cukrzycy farmaceuci i studenci kierunków medycznych bezpłatnie przeprowadzą profilaktyczne badania i udzielą bezcennych porad. Wszyscy chętni będą mogli zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, stężenie glukozy we krwi, zawartość tkanki tłuszczowej oraz wykonać analizę składu ciała.

Światowy Dzień Cukrzycy to doskonała okazja, aby podnieść świadomość społeczeństwa zwracając uwagę na tematy diabetologiczne. Dlatego przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej. Dzięki temu mieszkańcy Bydgoszczy i okolic będą mogli zdobyć wiedzę na temat profilaktyki i symptomów cukrzycy oraz skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych – mówi Ewa Krasowska, dyrektor Zielonych Arkad.

Dodatkowo w dniu wydarzenia na najmłodszych będzie czekał specjalny kącik z kolorowankami i puzzlami. Dzieci będą mogły również poczuć się jak pracownicy apteki ucierając wazelinę i tworząc własne opłatki skrobiowe.

Akcja „Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca” odbędzie się 17 listopada w godz. 10.00-16.00 na Placu Eventowym w Zielonych Arkadach. Udział w niej jest bezpłatny.

źródło: newseria.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ