W Warszawie ruszają Międzynarodowe Targi konopi Cannabizz Warsaw
Oparte na konopiach leki, kosmetyki i suplementy, a także akcesoria do uprawy i nasiona dla kolekcjonerów zostaną zaprezentowane podczas targów medycznej marihuany i konopi Cannabizz Warsaw 2018. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend, w dniach 30 listopada – 2 grudnia w nowo wybudowanym na dawnych terenach FSO Centrum Global Expo przy ul. Modlińskiej 6D w Warszawie.
- Cannabizz Warsaw 2018 ma być inauguracją europejskiego sezonu targów konopnych. W Global Expo będziemy gościć firmy nie tylko z Polski, jak i zagranicy, które będą prezentować najnowsze rozwiązania i aktualne trendy na rynku konopi. W klimatycznych, postindustrialnych halach Global Expo chcemy im stworzyć komfortowe warunki do pokazania ofert, rozmów o biznesie, ale też szerzenia wiedzy w zakresie właściwości i możliwości wykorzystania konopi – mówi Bartosz Sosnowski, wiceprezes zarządu Centrum Targowo-Kongresowe, operatora Global Expo.
Konopie mają szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Wykorzystywane są między innymi w medycynie, przemyśle włókienniczym, kosmetycznym, a nawet w budownictwie. Międzynarodowe Targi Konopi Cannabizz Warsaw 2018 będą okazją dla zwiedzających, by poznać, a nawet wypróbować produkty powstałe na bazie tej rośliny. Swoją ofertę na targach zaprezentują producenci nasion, nawozów, odzieży, kosmetyków, olejów CBD, żywności i napojów. Nie zabraknie też systemów do uprawy konopi wewnątrz i na zewnątrz, a także materiałów budowlanych. Ciekawostką będzie pokaz budowalny z wykorzystaniem betonu z konopi. W programie wydarzenia jest też kongres, w którym wezmą udział uznani lekarze i specjaliści z sektora konopnego. Będzie on podzielony na trzy bloki tematyczne: pierwszy dzień poświęcony zostanie kwestiom związanym z przemysłowym wykorzystaniem konopi, drugiego wystąpią autorytety z zakresu medycznego zastosowania konopi, zaś w ostatnim dniu targów poruszony zostanie aspekt społeczny.
Global Expo, w którym odbędą się targi konopi Cannabizz Warsaw 2018, mieści się przy najruchliwszym węźle komunikacyjnym Warszawy, u zbiegu Trasy Toruńskiej, S8, a także ulic Modlińskiej i Jagiellońskiej i jest bardzo dobrze połączony z resztą miasta. Na potrzeby imprez zapewnia największą w stolicy halę wystawienniczą pod jednym dachem, w której można zrealizować wydarzenia, na jakie dotychczas w Warszawie nie było miejsca. Z myślą o organizacji kongresów czy mniejszych spotkań powstało z kolei piętro konferencyjne z dostępem do sali eventowej i modułowych sal konferencyjnych. Obiekt będzie zapewniać też pełną infrastrukturę towarzyszącą, w tym restaurację na 300 miejsc, parking na 1400 aut, w dalszej perspektywie planowany jest też hotel klasy biznes oferujący 150 pokoi. Inwestycja powstała jako projekt rewitalizacji dawnych hal magazynowych FSO, łącząc oryginalny, postindustrialny design z nowoczesnymi technologiami.
Komentarze