Partner serwisu
20 grudnia 2018

Jerzy Starak nagrodzony przez GUMed

Kategoria: Z życia branży

Jerzy Starak, przewodniczący Rady Nadzorczej Polpharmy, otrzymał medal „Zasłużonemu AMG”. Kapituła Medalu doceniła wieloletnią współpracę Polpharmy i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz zaangażowanie Jerzego Staraka we wspólne działania o charakterze innowacyjnym, badawczo-rozwojowym i edukacyjnym.

Jerzy Starak nagrodzony przez GUMed

Wyróżnienie wręczono podczas nadzwyczajnego posiedzenia Senatu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, któremu przewodniczył  rektor uczelni – prof. Marcin Gruchała. Laudację na temat laureata wygłosił dziekan Wydziału Farmaceutycznego, prof. Michał Markuszewski. W wystąpieniu podkreślił, że dzięki wizji i zaangażowaniu Jerzego Staraka, Grupa Polpharma stała się jedną z wiodących firm farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, a także liderem innowacji oraz największym polskim inwestorem  w sektorze biotechnologii. Firma oferuje różnorodne możliwości współpracy polskim naukowcom, a także atrakcyjne warunki rozwoju dla absolwentów m.in. takich kierunków, jak farmacja czy biotechnologia.

Wieloletnia współpraca Polpharmy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym jest przykładem udanego współdziałania świata biznesu i nauki, a także skutecznego partnerstwa w obszarze naukowo-badawczym. Wielu pracowników firmy zdobyło swoje wykształcenie właśnie na gdańskiej uczelni. Polpharma aktywnie współpracuje z GUMED-em w obszarze rozwoju technologii. W 2017 roku  wspólnie powołano unikalny w skali kraju kierunek „Przemysł Farmaceutyczny i Kosmetyczny”, który umożliwia praktyczne przygotowanie absolwentów do realnych wyzwań w przemyśle. Uczelnia i firma farmaceutyczna współdziałają również w ramach programu doktoratów wdrożeniowych zainicjowanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosława Gowina.

źródło: Polpharma
fot. Polpharma
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ