Partner serwisu
25 stycznia 2019

Zentiva inwestuje w praski zakład produkcyjny

Kategoria: Z życia branży

Zentiva inwestuje 30 milionów euro w rozbudowę swoich zakładów produkcyjnych w Pradze. Inwestycja ma wzmocnić pozycję Zentivy jako producenta leków i wpisuje się w szersze plany firmy, która pragnie być wiodącym graczem na europejskim rynku generyków.

Zentiva inwestuje w praski zakład produkcyjny

Thomas Koene, Dyrektor ds. Przemysłowych: „Inwestycja będzie polegać na modernizacji istniejących linii produkcyjnych oraz ich rozbudowie. Obecnie produkujemy w Pradze rocznie do 120 milionów opakowań dystrybuowanych w całej Europie. Po zakończeniu procesu wyodrębnienia naszej firmy, przyspieszamy realizację inwestycji w Pradze, aby wspierać nasze ambitne plany wzrostu. Praski zakład jest fundamentem naszej działalności. Rozpoczęliśmy inwestycje, które chcemy kontynuować w 2019 roku, przeznaczając na nie kolejne 8 milionów euro.”

Zentiva znajduje się w wyjątkowym okresie głębokiej transformacji, której celem jest osiągnięcie pełnego potencjału firmy w nowej erze niezależności, przy wsparciu funduszu Advent International.

Ines Windisch, Dyrektor ds. Korporacyjnych i HR: „Wraz z rozwojem naszej organizacji pojawią się nowe możliwości dla naszych pracowników. Głęboka transformacja pozwoli nam przyciągnąć najlepszych specjalistów w branży i utrzymać prężny zespół, który zapewni nam sukces w przyszłości. Obecnie w praskich zakładach zatrudniamy ponad 600 osób zaangażowanych w produkcję wysokiej jakości leków, które zaspokajają codzienne potrzeby zdrowotne.”

źródło: Informacja prasowa
fot. Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ