Partner serwisu
14 marca 2019

Urząd podejmie działania w zakresie wsparcia rozwoju innowacyjnych produktów leczniczych

Kategoria: Z życia branży

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych przystąpił do projektu finansowanego z programu Komisji Europejskiej dedykowanemu wspieraniu badań i innowacji Horizon 2020. Tym samym przyczyni się do realizacji  jednego z priorytetów Ministerstwa Zdrowia, jakim jest wspieranie rozwoju innowacyjnych produktów leczniczych.

Urząd podejmie działania w zakresie wsparcia rozwoju innowacyjnych produktów leczniczych

W 2015 roku w ramach Grupy Szefów Agencji Leków oraz przy wsparciu Europejskiej Agencji Leków (EMA) powstała Grupa EU Innovation Network, której zadaniem jest wspieranie rozwoju innowacji w obszarze produktów leczniczych. W ramach tej grupy zaproponowano wspólne (dla organów kompetentnych ds. rejestracji leków w UE, które wyraziły chęć uczestnictwa) złożenie wniosku o grant z programu Horizon 2020 na regulacyjne wsparcie rozwoju innowacji pod nazwą: “Wzmacnianie ciał akademickich poprzez szkolenia z zakresu regulatory science oraz wspieranie regulacyjnego doradztwa naukowego (ang. Strengthening training of academia in regulatory sciences and supporting regulatory scientific advice (STARS).

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest opracowanie europejskiego systemu szkoleń z zakresu regulacji dla ciał akademickich będących inkubatorami innowacyjnych substancji, produktów i farmakoterapii, tak by od wczesnego etapu życia produktu czy substancji, ich rozwój zaplanowany był tak, by na każdym dalszym etapie spełniał wymogi regulacyjne. Dzięki temu droga innowacyjnych leków od pomysłu do pacjenta zostanie znacznie skrócona.

źródło: urpl.gov.pl
fot. 123RF.com/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ