Partner serwisu
25 marca 2019

Digital Finance Award dla Polpharmy

Kategoria: Aktualności

Polpharma otrzymała wyróżnienie Digital Finance Award dedykowane firmom, które proces zarządzania finansami oparły na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych. Uhonorowanie laureatów odbyło się w trakcie kongresu Dyrektorów Finansowych w Sopocie.

Digital Finance Award dla Polpharmy

W opinii Jury konkursu, w wyniku wprowadzonych w Polpharmie zmian wdrożono zarządzanie procesowe i zautomatyzowano wiele procesów. Zaowocowało to zmianą roli pracownika finansów jako partnera dla biznesu, podniesienie motywacji i poprawę organizacji pracy.

- Digitalizacja spowodowała, że dzisiaj dobry księgowy to menadżer procesu, świetnie rozumiejący systemy informatyczne, bazy danych i doskonale przygotowany merytorycznie specjalista. Dzisiaj nie mamy po prostu księgowych, mamy finansistów, którzy oprócz wiedzy stricte księgowej muszą rozumieć biznes i być otwarci na nowe technologie, bo to one usprawniają pracę i przynoszą realne korzyści biznesowe dla całej firmy. Wiemy to doskonale i dlatego w ostatnich latach w Polpharmie wykonaliśmy zdecydowany krok firmy w kierunku zbudowania uczącej się organizacji gotowej na dalszy rozwój. Chętnie włączamy innowacyjne rozwiązania do codziennej pracy i ta nagroda jest doskonałym dowodem na to, że to słuszny kierunek. – mówi Wojciech Rosa, Dyrektor Finansowy ds. Konsolidacji i Planowania Grupy Polpharma.

O Digital Finance Award

Wyróżnienie Digital Finance Award jest inicjatywą Klubu Dyrektorów Finansowych "Dialog" we współpracy z Euler Hermes i ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) oraz Centrum Idei Gospodarczo-Ekonomicznych.

Nadrzędnym celem wyróżnień Digital Finance Award jest promowanie kultury innowacyjności, rozumianej jako wnoszenie nowej wartości dla wewnętrznych i zewnętrznych klientów. Wyróżnienie DFA otrzymują firmy, które podnoszą efektywność biznesu, wdrażając podejście procesowe oraz odpowiednie narzędzia cyfrowe. Dzięki optymalizacji i automatyzacji procesów firmy mogą się szybciej rozwijać, zwiększać rentowność produktów i wartość, a menedżerowie i specjaliści z działów finansowych koncentrując się nad merytorycznymi zagadnieniami przynosząc firmie większą korzyść, a przy tym samemu czerpiąc większą satysfakcję z pracy.

Drugą firmą nagrodzoną podczas kongresu było Towarzystwo Inwestycyjne INVESTING.

źródło: polpharma.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ