Partner serwisu
29 marca 2019

Dodatkowe punkty za szczepienia przy rekrutacji do przedszkoli. Tego chcą radni Gdańska z Koalicji Obywatelskiej

Kategoria: Aktualności

Gdańscy radni Koalicji Obywatelskiej chcą, by dzieci objęte programem szczepień miały dodatkowe punkty w rekrutacji do przedszkoli. Klub radnych złożył w tej sprawie interpelację do prezydent Aleksandry Dulkiewicz. Prowadzone są też rozmowy z prezydent oraz jej zastępcą do spraw społecznych Piotrem Kowalczukiem - podaje Radio Gdańsk.

Dodatkowe punkty za szczepienia przy rekrutacji do przedszkoli. Tego chcą radni Gdańska z Koalicji Obywatelskiej

Wystąpiliśmy z inicjatywą uwzględnienia w kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli pełnego programu szczepień - mówił na konferencji prasowej szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej Cezary Śpiewak-Dowbór.- Chcemy, aby dzieci, które są objęte dodatkowym programem szczepień, były premiowane przy rekrutacji do przedszkoli - dodał.

ROZMOWY Z PREZYDENT DULKIEWICZ

Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak poinformowała o prowadzonych rozmowach z prezydent Gdańska oraz jej zastępcą o rozpoczęciu wspólnych prac nad projektem uchwały.
 

- Zanim złożyliśmy interpelację do pani prezydent Aleksandry Dulkiewicz rozmawialiśmy wcześniej na ten temat z panią prezydent i panem wiceprezydentem Kowalczukiem, informując o zamiarze przygotowania uchwały o kryterium szczepień - mówiła radna Agnieszka Owczarczak. - Chcielibyśmy żeby weszła w życie od przyszłego roku. Bardzo nam zależy, żeby podnieść poziom bezpieczeństwa zdrowotnego dzieci, które uczęszczają do gdańskich przedszkoli - dodała przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.
 

KRYTERIUM DODATKOWE

Radni Koalicji Obywatelskiej podkreślają, że byłoby to kryterium dodatkowo premiowane, a nie wykluczające dzieci nieszczepione.

- W ostatnim czasie obserwujemy, że część rodziców coraz bardziej boi się szczepień, a powinna bać się chorób zakaźnych - mówiła radna Emilia Lodzińska. - Ta odmowa szczepień rośnie lawinowo. Chcemy zwiększyć bezpieczeństwo dzieci. Co jest warte podkreślenia: nie będzie to kryterium wykluczające, tylko kryterium dodatkowe, tak jak lokalizacja czy rodzeństwo dziecka w danej placówce. Nikomu nie chcemy odbierać prawa do miejsca w przedszkolu, natomiast chcemy wspierać rodziców, którzy swoje dzieci szczepią - dodała radna.

Więcej na portalu radiogdansk.pl

źródło: radiogdansk.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ