Partner serwisu
03 kwietnia 2019

Roche Polska w gronie firm odpowiedzialnych społecznie

Kategoria: Aktualności

Roche wśród liderów odpowiedzialnego biznesu w branży farmaceutycznej. 7 dobrych praktyk Roche Polska zostało wyróżnionych przez ekspertów zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji Raportu FOB wzięło udział 229 firm, w tym 8 z branży farmaceutycznej.

Roche Polska w gronie firm odpowiedzialnych społecznie

Eksperci z obszaru zarządzania i zrównoważonego rozwoju docenili aż siedem praktyk zgłoszonych przez Roche Polska. Znalazły się one w opublikowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB) raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki”. W tym cyklicznym wydawnictwie od 17 lat prezentowane są działania firm, które funkcjonują w sposób odpowiedzialny społecznie. FOB to niezależna i ekspercka organizacja pozarządowa, pozostająca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR. Publikowane przez nią opracowania i raporty posiadają wysoką jakość merytoryczną oraz są traktowane jako wyznacznik rozwoju odpowiedzialnego biznesu w Polsce.

­– Jesteśmy dumni, że specjaliści docenili tak różnorodne działania Roche. Od wzmacniania pozycji kobiet w branży IT, przez dialog z naszym otoczeniem, zrozumienie potrzeb naszych pracowników – rodziców, po program społeczny „Nauka Ratuje Życie” – powiedziała Agnieszka Kosowska, Dyrektor ds. prawnych i komunikacji Roche Polska. – Każda ze zgłoszonych przez nas praktyk została świadomie wdrożona w naszej firmie, z zaangażowaniem wszystkich pracowników: aby Roche Polska był wiarygodnym partnerem, liderem innowacji i dobrym pracodawcą.

Projekty Roche Polska docenione przez ekspertów CSR:

  • 1. Prawa człowieka / Kobiety w branży IT

Roche Polska chce zachęcić kobiety do pracy w branży IT. Firma tworzy dla kobiet jak najlepsze warunki a także prowadzi wiele działań budujących świadomość m.in. w takich projektach jak: Społeczność Female Booster – raz w miesiącu panie zapraszane są na inspirujący wykład prowadzony przez zewnętrznych lub wewnętrznych ekspertów. Girls Executive Night, czyli zewnętrzna społeczność kobiet – menedżerek IT. Wspólnie z fundacją Women in Tech organizowane są spotkania biznesowe poświęcone m.in. rozwojowi osobistemu i nawiązywaniu kontaktów.

  • 2. Praktyki z zakresu pracy / Rodzic w Roche

Rodzic w Roche to program skierowany do pracowników wychowujących dzieci. Firma Roche Polska wprowadziła m.in. elastyczny czas pracy oraz dodatkowe dni wolne ułatwiające powrót do pracy po przerwach związanych z rodzicielstwem.

  • 3. Praktyki z zakresu pracy / Zwiększenie świadomości zdrowia psychicznego

W ramach zwiększania świadomości zdrowia psychicznego w Roche Polska połączono Diversity & Inclusion Week z inicjatywą Live Well i położono nacisk na kwestie zdrowia psychicznego. W ciągu dwóch tygodni odbywały się warsztaty, wykłady i konkursy, które pomogły zwiększyć świadomość znaczenia zdrowia psychicznego oraz wypromować tematy dotyczące różnorodności. Podczas spotkań rozmawiano o depresji, dobrostanie psychicznym, stresie, a także o inteligencji emocjonalnej.. Odbyły się też praktyczne warsztaty mindfulness. Zgłosiły się w sumie 662 osoby, a 32% zatrudnionych wzięło udział w przynajmniej jednej inicjatywie.

  • 4. Uczciwe praktyki operacyjne / Zdrowy dialog

Zdrowy Dialog – cykliczne spotkania dla Liderów organizacji pacjentów to odpowiedź firmy Roche Polska na potrzeby organizacji pacjenckich. Celem spotkania w 2018 roku było wsparcie takich podmiotów poprzez edukację w zakresie: działania systemu ochrony zdrowia w Polsce, zmian prawnych, najnowszych osiągnięć naukowych, a także prowadzenia efektywnego dialogu z różnymi instytucjami odpowiedzialnymi za ochronę zdrowia. Ostateczny wybór tematów został dokonany na podstawie wyników rozesłanej przez Roche ankiety. Udział w szkoleniu zaproponowano kilkudziesięciu organizacjom, z których ponad 30 przyjęło zaproszenie.

  • 5. Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej / Code4life: TechMeetups

Jednym z aspektów rozwoju pracowników w Roche Polska jest umiejętność dzielenia się z innymi swoją wiedzą. Firma stworzyła przestrzeń do rozwoju tych umiejętności i powołała do życia inicjatywę Code4Life:Tech Meetups. W ramach projektu odbyły się 24 spotkania przygotowane przez wewnętrznych ekspertów w Poznaniu i Warszawie w ramach 8 ścieżek tematycznych, m.in.: programowanie w językach Java/ JavaScript, analiza biznesowa, zarządzanie projektami, analiza danych i zarządzanie jakością.

  • 6. Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej / Wsparcie studentów i współpraca z uczelniami

Roche Polska prowadzi działania z zakresu wsparcia studentów i współpracuje z uczelniami, aby zapewnić przepływ wiedzy między światem nauki i biznesu. Pracownicy firmy prowadzą wykłady i spotkania ze studentami, które mają na celu przybliżenie im wiedzy. Firma zaprasza też do współpracy studentów, którzy chcą rozwijać umiejętności w zakresie różnych technologii oraz zainteresowanych zawodem IT Project Managera.

  • 7. Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej / Nauka Ratuje Życie

Roche Polska w ramach programu społecznego „Nauka ratuje życie” w 2018 roku angażował się w wiele inicjatyw, których celem jest rozwój nauki, by skuteczniej ratować ludzkie życie. Firma podjęła współpracę z Uniwersytetem Warszawskim w ramach Inkubatora UW. Realizuje programy: BioMed Academy (jego celem jest rozwój pomysłów i interdyscyplinarnych projektów z obszarów biotechnologii, farmacji, medycyny i bioinformatyki) oraz Skillsbox (pojedyncze szkolenia z konkretnych zagadnień, na które mogą zapisać się wszyscy studenci), a także doktoraty wdrożeniowe, gdzie specjaliści z Roche Polska wspólnie z naukowcami Uniwersytetu Medycznego w Łodzi poszukują nowych rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój opieki zdrowotnej. Firma współpracuje z Polskim Ośrodkiem Rozwoju Technologii z Wrocławia na rzecz rozwoju biotechnologii i profilowania genomowego w Polsce, których beneficjentem będą polscy pacjenci.

źródło: newseria.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ