Partner serwisu
10 kwietnia 2019

arondIT GmbH większościowym udziałowcem StatSoft Polska

Kategoria: Aktualności

StatSoft Polska Sp. z o.o. i StatSoft Europe GmbH są teraz częścią niemieckiej grupy arondIT GmbH. W nowej strukturze StatSoft Polska zyskał silnego partnera, poszerzył geograficzny zakres działania i zwiększył zakres kompetencji w nowoczesnym i szybko rozwijającym się obszarze technologicznych i biznesowych zastosowań Data Science. Prezesem Zarządu StatSoft Polska został Piotr Wójtowicz. Jacek Jakubowski pozostanie zaangażowany w sprawy firmy i projekty z zakresu analityki danych. Będzie wspierał kolegów z Krakowa i Hamburga swoim doświadczeniem i wiedzą.

arondIT GmbH większościowym udziałowcem StatSoft Polska

Piotr Wójtowicz przewiduje, że połączenie zespołów technicznych i sprzedażowych obu firm stworzy synergię. "Widzimy duże możliwości pozyskania nowych klientów w Europie zachodniej, szczególnie w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i krajach Beneluxu, gdzie StatSoft Europe działa od 20 lat i odnosi sukcesy."

Andreas Dahm-Griess, Dyrektor StatSoft Europe GmbH, również patrzy na współpracę z dużym optymizmem: "Dzięki ogromnej wiedzy obu zespołów możemy zaoferować rynkowi europejskiemu jeszcze bogatszą ofertę w zakresie zaawansowanych analiz i raportowania, a także aplikacji do modelowania predykcyjnego i uczenia maszynowego. Zespół StatSoft Polska, kierowany przez Jacka Jakubowskiego, wykonał w ostatnich latach znakomitą pracę i stworzył szereg rozwiązań branżowych bazujących na oprogramowaniu Statistica. Oba zespoły mają duże doświadczenie w dostarczaniu nowoczesnych produktów i technologii TIBCO."

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ