Partner serwisu
12 kwietnia 2019

Tylko 10 proc. Polaków chodzi do apteki po poradę

Kategoria: Z życia branży

Polacy ufają farmaceutom, ale nie wiedzą, czego mogą od nich oczekiwać – ich pracę kojarzą przede wszystkim ze sprzedażą leków. Tylko dla około 10 proc. z nas celem ostatniej wizyty w aptece było uzyskanie porady. Najpopularniejszym źródłem wiedzy Polaków o lekach jest nie farmaceuta, lecz Internet.

Tylko 10 proc. Polaków chodzi do apteki po poradę

To najważniejsze wnioski z pierwszego w historii tak kompleksowego, ogólnopolskiego badania przeprowadzonego przez agencję Biostat na zlecenie Fundacji Aflofarm i Naczelnej Izby Aptekarskiej, w którym udział wzięło 380 farmaceutów i 1067 pacjentów. 

Obie instytucje rozpoczynają dziś pierwszą w historii zawodu ogólnopolską kampanię wizerunkową „Po pierwsze farmaceuta”. Akcja ma charakter edukacyjny. Jej celem jest pokazanie Polakom, że farmaceuta to nie tylko sprzedawca, lecz przede wszystkim ekspert w dziedzinie farmakologii i zdrowia.

Więcej danych dotyczących postrzegania zawodu farmaceuty przez Polaków oraz relacji na linii farmaceuta-pacjent, a także na temat kampanii "Po pierwsze farmaceuta" w materiale prasowym do dowolnego wykorzystania: proszę kliknąć. Pod tekstem znajdują się załączniki do pobrania, w tym pełna wersja raportu. 

źródło: Informacja prasowa
fot. 123RF.com/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ