Partner serwisu
14 maja 2019

Strategiczne partnerstwo Polpharmy i chorwackiej firmy JGL

Kategoria: Aktualności

Wymiana licencji w obszarze leków na receptę i bez recepty, produkcja leków okulistycznych bez konserwantów i potencjalna współpraca na rynku rosyjskim – to kluczowe elementy umowy o strategicznym partnerstwie, podpisanej dziś przez spółkę Polpharma SA i chorwacką firmę farmaceutyczną JGL. Dzięki współpracy z Grupą Polpharma, działającą w 35 krajach, produkty JGL będą dostępne dla pacjentów w Polsce i na innych rynkach europejskich. Z kolei wybrane produkty z portfolio Polpharmy, będą produkowane w zakładach JGL w Rijece, a następnie sprzedawane w Chorwacji i innych krajach Europy.

Strategiczne partnerstwo Polpharmy i chorwackiej firmy JGL

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa między naszymi firmami. Ta współpraca pokazuje siłę i konkurencyjność JGL na globalnym rynku oraz kompetencje naszych pracowników, zwłaszcza w dziedzinie okulistyki, która jest naszym głównym obszarem terapeutycznym ”, powiedział Mislav Vučić, prezes JGL, w czasie podpisania umowy w siedzibie Polpharmy.

„Okulistyka jest dla Polpharmy jednym z kluczowych obszarów wzrostu, w który w ostatnich latach zainwestowaliśmy znaczące środki. Dotyczy to zarówno rozwoju nowych, zaawansowanych leków okulistycznych, jak i zdolności produkcyjnych. Dzięki współpracy z kolejnym partnerem strategicznym w tej dziedzinie, jakim jest firma JGL, nasza oferta leków okulistycznych stanie się jeszcze atrakcyjniejsza i bardziej dostępna dla naszych klientów i pacjentów. Umożliwi nam to ekspansję na nowe rynki i rozszerzenie obszaru naszej działalności w Unii Europejskiej. Myślę, że jest to znakomity początek bardzo obiecującej współpracy ”- stwierdził Markus Sieger, prezes Grupy Polpharma.

Eksperci obu firm już rozpoczęli wspólną realizację uzgodnionych projektów, a pierwszych efektów współpracy można spodziewać się jeszcze w 2019 roku.

źródło: polpharma.pl
fot. 123rf.com/fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ