Partner serwisu
17 maja 2019

Alergia? Tym razem ją wyprzedź!

Kategoria: Aktualności

Nowa odsłona darmowej aplikacji mobilnej dla alergików Apsik! pomoże przygotować się do szczytu sezonu alergicznego. Przypomnienia i alerty o wzmożonym pyleniu, lista gabinetów alergologów i czytelna instrukcja prawidłowego stosowania leków donosowych – w tym roku to ty pokonasz alergię!

Alergia? Tym razem ją wyprzedź!

Wodnisty katar, uczucie zatkania i swędzenie nosa, kichanie i podrażnione, zaczerwienione spojówki. Brzmi znajomo? W Polsce na alergiczny nieżyt nosa cierpi nawet 8,5 miliona osób[1]. Objawy alergii są dokuczliwe, obniżają samopoczucie, zmniejszają wydajność w pracy i w szkole. Co gorsza, nieleczony lub nieprawidłowo leczony alergiczny nieżyt nosa zwiększa ryzyko rozwoju astmy, zapalenia zatok przynosowych i uszu, dlatego warto wiedzieć, jak sobie pomóc.

Zdaniem doktora Piotra Rapiejko specjalisty otolaryngologa z Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych w Warszawie, pierwszym krokiem do lepszej kontroli nad alergią jest regularne monitorowanie objawów. Idealnym rozwiązaniem jest elektroniczny dzienniczek, w którym można wygodnie zapisywać codzienne obawy związane z alergią. Aplikacja pozwala również na stworzenie kilku różnych profili dla członków rodziny.

– Darmowa aplikacja mobilna Apsik! z funkcją dzienniczka i alertami przypominającymi pacjentowi o kontroli objawów to cenne wsparcie dla lekarzy w opiece nad chorymi cierpiącymi z powodu alergii. Jeśli zapisy wskazują, że objawy od co najmniej trzech dni są niekontrolowane, aplikacja powiadamia o tym pacjenta. Można zgłosić się do lekarza i skonsultować z nim postępowanie – mówi dr Piotr Rapiejko.

Aplikacja APSIK! za pomocą alertów odpowiednio wcześniej przypomni alergikowi o zbliżającym się okresie pylenia uczulających go roślin. Dzięki temu jeszcze przed szczytem sezonu można spokojnie umówić się na wizytę lekarską, zaopatrzyć w potrzebne leki i, kiedy nadejdzie szczyt sezonu, nie cierpieć niepotrzebnie z powodu dokuczliwych objawów. Aplikacja APSIK! pozwala znaleźć gabinety lekarzy alergologów w najbliższej okolicy (funkcja automatycznej lokalizacji) oraz na terenie całej Polski – wyniki są wyświetlane na mapie wraz z numerami telefonów do specjalistów, dzięki którym w wygodny sposób można umówić się na konsultację.

W aplikacji APSIK! zamieszczono także instrukcję video, jak prawidłowo stosować leki donosowe.

– Prawidłowe przyjmowanie leków jest bardzo ważne w terapii alergii – odpowiednia technika ma duży wpływ na skuteczność terapii, dlatego warto wiedzieć, ja podawać leki prawidłowo - w odpowiedni sposób i w odpowiedniej dawce, dostosowanej do potrzeb konkretnego pacjenta – mówi dr Piotr Rapiejko.

W aplikacji znajdują się również informacje o aktualnej pogodzie oraz o zanieczyszczeniu powietrza, co jest szczególnie istotne dla osób cierpiących na schorzenia alergiczne nosa i dolnych dróg oddechowych. Równoczesna ekspozycja na uczulające alergeny i zanieczyszczenia powietrza znacząco nasila objawy chorobowe.

Aplikacja APSIK! nie wymaga rejestracji i nie zbiera danych o użytkowniku. Jest do pobrania za darmo w Google Play i App Store.

Upewnij się, że masz na swoim telefonie najnowszą wersję aplikacji mobilnej APSIK! i wyprzedź alergię!

[1] Samoliński B. i wsp: Częstość występowania nieżytów nosa w polskiej populacji na podstawie badania Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce (ECAP). Otolaryngologia Polska 2009, 63(4): 324-330

źródło: Informacja prasowa
fot. Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ