Partner serwisu
25 lipca 2019

Konkurs plastyczny na maskotkę Polfarmex S.A. rozstrzygnięty

Kategoria: Aktualności

„Doktor Zdrówko”, „Zdrowomaniak”, „Polfik” czy „Polfarmiś” to nazwy tylko niektórych prac, nadesłanych przez kutnowskie przedszkolaki do jubileuszowego konkursu „Zaprojektuj maskotkę Polfarmex S.A.” W sumie na konkurs wpłynęło ponad 50 projektów. Pierwsze miejsce zajęło Przedszkole Miejskie Nr 15 „Bajka”, którego „Laborantka” posłużyła jako wzór do stworzenia oficjalnej maskotki.

Konkurs plastyczny na maskotkę Polfarmex S.A. rozstrzygnięty

– Obrady jury nie były proste. Na konkurs wpłynęło ponad 50 kreatywnych prac i naprawdę trudno było wybrać tylko 3, które znalazły swoje miejsce na podium. Bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane projekty, a najmłodszym gratulujemy wspaniałej wyobraźni i pomysłowości – mówi Maciej Aksman, specjalista ds. informacji i PR Polfarmex S.A.

Ostatecznie miejsce 3 zajęło Przedszkole Miejskie nr 17 „Niezapominajka” z projektem „Polfiś”. Miejsce 2 z projektem „Zdrowomaniak” zajęło Przedszkole Miejskie nr 8 „Promyczek”, a zwyciężyło Przedszkole Miejskie nr 15 „Bajka” z pracą „Laborantka”. To właśnie projekt z tej placówki stał się wzorem dla maskotki Polfarmex S.A., która ma za sobą niezwykle udany debiut – po raz pierwszy pojawiła się podczas rodzinnego pikniku dla pracowników spółki, wzbudzając ogromne zainteresowanie nie tylko najmłodszych gości.

Przedszkola, z których pochodzą nagrodzone projekty, otrzymają nagrody finansowe (5.000 zł za pierwsze miejsce, 3.000 zł za drugą lokatę i 2.000 zł za zajęcie trzeciego miejsca). Będą je mogły przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel.

Całe przedsięwzięcie jest jednym z elementów przypadającego na ten rok 30-lecia firmy. Polfarmex S.A. jest czynnym uczestnikiem lokalnego życia społecznego. Firma koncentruje się głównie na sponsoringu miejskich wydarzeń kulturalnych oraz sportowych, wspieraniu stowarzyszeń oraz fundacji, a także placówek oświatowych w Kutnie oraz powiecie kutnowskim.

Polfarmex S.A., w roku swojego jubileuszu, zaangażowany jest również – jako Partner Główny – w organizację Nagrody Pokoju, inicjatywy o międzynarodowej skali, której pomysłodawcą i twórcą jest wybitny artysta-malarz – Wojciech Siudmak. Nagroda Pokoju wręczana jest od 2013 roku podczas uroczystej Gali, organizowanej do tej pory w różnych miastach Polski i świata. Dotychczas laureatami byli: Wojciech Kilar (Kielce 2013 r.), Jan Tombiński (Paryż 2014 r.), Remy Brague (Poznań 2015 r.), George Weigel (Szczecin 2016 r.). 22 września w Łodzi, podczas uroczystej Gali Pokoju, zostanie wybrany laureat 2019.

źródło: polfarmex.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ