Partner serwisu
30 lipca 2019

Ponad 3,5 mln zł na utworzenie ośrodka leczenia niepłodności we Wrocławiu

Kategoria: Aktualności

26 lipca Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Zbigniew Król podpisał umowę  na utworzenie referencyjnego ośrodka leczenia niepłodności w 4. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu. Koszt cały inwestycji to ponad 3,5 mln zł.

Ponad 3,5 mln zł na utworzenie ośrodka leczenia niepłodności we Wrocławiu

"Dzięki podpisanej dzisiaj umowie możliwe będzie Utworzenie Referencyjnego Ośrodka Leczenia Niepłodności, który zapewni kompleksową i efektywną diagnostykę oraz skuteczne leczenie niepłodności par zgodnie z założeniami Narodowego Programu Prokreacyjnego Ministerstwa Zdrowia" - powiedział wiceminister zdrowia Zbigniew Król.

Szpital we Wrocławiu w ramach „Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce” został wybrany jako jeden z ośrodków referencyjnych leczenia niepłodności, realizowanego ze środków unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko oraz Ministerstwa Zdrowia. Wartość programu to ponad 3,5 mln zł z czego blisko 1 mln zł pochodzi z funduszy unijnych.

Celem „Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce” jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości świadczeń z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności. 
Z programu mogą skorzystać małżeństwa i osoby we wspólnym pożyciu, u których występuje problem niepłodności, a także u których wcześniej niepłodność nie była zdiagnozowana. 

 W ramach tej inwestycji Kliniczny Oddział Ginekologii Onkologicznej zostanie doposażonyw sprzęt. Oddział jest również miejscem nowoczesnego leczenia onkologicznego nakierowanego na wysoką efektywność i zachowanie płodności. Projekt obejmuje zakup wyrobów medycznych związanych z częścią zabiegową ośrodka leczenia niepłodności.

źródło: gov.pl/
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ