Partner serwisu
02 sierpnia 2019

Waldemar Kraska Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Zdrowia

Kategoria: Aktualności

1 sierpnia Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki na wniosek Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego powołał senatora Waldemara Kraskę - Pełnomocnika Rządu ds. Państwowego Ratownictwa Medycznego - na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Wiceminister Waldemar Kraska będzie odpowiedzialny za ratownictwo medyczne i współpracę międzynarodową.

Waldemar Kraska Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Zdrowia

Waldemar Kraska pochodzi z Sokołowa Podlaskiego. W 1989 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Białymstoku. W 1993 r. uzyskał I stopień, a w 2000 r. – II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Obecnie jest w trakcie specjalizacji z medycyny ratunkowej.

W 1989 r. rozpoczął pracę zawodową w szpitalu w Sokołowie Podlaskim. W latach 1997–2001 był kierownikiem Oddziału Pomocy Doraźnej w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim. Od 2004 r. pełni tam funkcję zastępcy ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej. Od 2001 r. jest koordynatorem medycznym w RM-Meditrans Stacja Pogotowia Ratunkowego w Sokołowie Podlaskim. W 2005 r. został zastępcą dyrektora ds. lecznictwa tej jednostki. Jest czynnym zawodowo lekarzem. Senator  VI, VII, VIII, IX kadencji. W obecnej kadencji  jest przewodniczącym Senackiej Komisji Zdrowia, pracuje także w Komisji Obrony Narodowej. 

W Ministerstwie Zdrowia wiceministrowi podlegać będzie Departament Ratownictwa Medycznego i Obronności oraz Departament Współpracy Międzynarodowej.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ