Partner serwisu
10 września 2019

Ponad 32,5 mln szpitali w Łodzi na podniesienie standardów opieki okołoporodowej

Kategoria: Aktualności

W poniedziałek (9 września) wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski podpisał dwie umowy na doposażenie klinik i oddziałów hematoonkologii w sprzęt do diagnostyki i leczenia białaczek w SPZOZ Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz modernizację Kliniki Położnictwa, Perinatologii i Ginekologii Instytutu wraz z Pododdziałem Noworodków I w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Ponad 32,5 mln szpitali w Łodzi na podniesienie standardów opieki okołoporodowej

Ponad 32 mln zł zostało przeznaczonych w ramach dofinansowania projektu Kompleksowa opieka perinatalna nad kobietą ciężarną, płodem i noworodkiem w Instytucie "CZMP" w Łodzi. 

„Wiemy, jak ważna jest kompleksowa opieka nad kobietami w ciąży i tuż po porodzie. Ministerstwo Zdrowia przykłada ogromną wagę do poprawy standardów opieki okołoporodowej, co trudno zrealizować bez odpowiednich inwestycji w oddziały położnicze i neonatologiczne.” – mówił Sławomir Gadomski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Kolejna umowa dotyczy doposażenia klinik i oddziałów hematoonkologii w sprzęt do diagnostyki i leczenia białaczek w 2019 r. Na ten cel SPZOZ Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi pozyskało blisko 430 tys. zł dofinansowania. Zadanie realizowane jest w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało o dostosowaniu polskich ośrodków hematookologicznych do standardów międzynarodowych European Leukemia Net, w tym uzupełnienie niedoborów sprzętu wykorzystywanego do diagnostyki i leczenia białaczek. 
 

źródło: Ministerstwo Zdrowia
fot. Ministerstwo Zdrowia
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ