Partner serwisu
13 września 2019

Pierwsze szczepionki przeciw grypie na sezon 2019/2020 są już dostępne

Kategoria: Z życia branży

Dostępność pierwszej partii szczepionek przeciw grypie jest dziś szczególnie istotna, ponieważ Rekomendacje Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO) dotyczące szczepów, które wchodzą w skład szczepionek w aktualnym sezonie, ukazały się z blisko miesięcznym opóźnieniem w stosunku do lat ubiegłych.

Pierwsze szczepionki przeciw grypie na sezon 2019/2020 są już dostępne

Czas produkcji szczepionek pozostaje ramowo niezmienny (trwa około 6 miesięcy), dlatego opóźnienie rekomendacji mogło spowodować istotne przesunięcia w procesie produkcji tych produktów leczniczych. Tymczasem z punktu widzenia epidemiologii jest niezmiernie ważne, by pacjenci mogli skorzystać ze szczepień przeciw grypie możliwie najwcześniej po rozpoczęciu sezonu szczepień.

Według Informacji Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, przedstawionych podczas debaty ekspertów, odbywającej się w ramach FLU FORUM 2019, liczba zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę w sezonie 2018/2019 wyniosła ponad 4,6 mln osób. 17,5 tysiąca z nich wymagało hospitalizacji. Liczba zgonów z powodu powikłań grypy wyniosła 150 – trzykrotnie więcej niż w sezonie 2017/2018.

Kolejne partie szczepionek na sezon 2019/2020 mają być sukcesywnie udostępniane w aptekach.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ