Partner serwisu
30 września 2019

Ministerstwo Zdrowia dba o zdrowie seniorów

Kategoria: Aktualności

W związku ze zmianami demograficznymi, opieka nad seniorami jest jednym z priorytetowych działań Ministerstwa Zdrowia. Kluczowe jest zwiększenie dostępności świadczeń dla wszystkich osób starszych.

Ministerstwo Zdrowia dba o zdrowie seniorów

Ministerstwo Zdrowia realizuje obecnie szereg programów skierowanych do seniorów, m.in.:

• Bezpłatne szczepionki przeciwko grypie dla seniorów,
• Bezllimitowy dostęp do operacji usunięcia zaćmy oraz badań diagnostycznych rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej. 
• LEKI 75 plus – dzięki programowi seniorzy otrzymali już 155 mln opakowań bezpłatnych leków, oszczędzając przy tym 1,66 mld zł. Z programu skorzystało ponad 2,8 mln seniorów.

Jednocześnie, w odniesieniu do publikacji medialnych na temat negatywnej oceny programu „Bilans 70-cio i 80-cio latka” Ministerstwo Zdrowia informuje, że oceną programów samorządowych zajmuje się Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Agencja przyjmuje rekomendacje w oparciu o opinię Rady Przejrzystości, która stanowi grono ekspertów klinicznych i uznanych autorytetów medycyny. Negatywna opinia AOTMiT wynika właśnie z szeregu nieprawidłowości i błędów merytorycznych, które zostały wskazane podczas oceny eksperckiej, przy czym warto zauważyć, że w ostatnich latach pozytywną opinię Agencji uzyskało ok. 90 proc. zgłoszonych przez samorządy programów, w tym trzy przekazane przez władze Warszawy.

Ministerstwo Zdrowia wspiera wszystkie działania, których celem jest poprawa stanu zdrowia seniorów. W związku z powyższym zachęcamy władze Warszawy do skorygowania przedłożonej propozycji zgodnie z sugestiami ekspertów zawartymi w opinii Prezesa AOTMiT i ponownego złożenia wniosku o wydanie opinii. 

źródło: gov.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ