Partner serwisu
04 października 2019

Uroczystość wręczenia odznak i legitymacji „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu”

Kategoria: Aktualności

27 września br. w Ministerstwie Zdrowia odbyła się uroczystość wręczenia odznak „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu”. Podsekretarz Stanu Pan Maciej Miłkowski, w imieniu Ministra Zdrowia, uhonorował w ten sposób osoby, które dla ratowania zdrowia i życia innych zdecydowały się oddać do przeszczepienia swoje narządy, komórki lub tkanki.

Uroczystość wręczenia odznak i legitymacji „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu”

Goście honorowi

Gośćmi honorowymi byli Profesor Roman Danielewicz oraz Profesor Maciej Kosieradzki z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

„Zasłużony Dawca Przeszczepu”

Odznakę i legitymację, potwierdzającą posiadanie tytułu „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu” wydaje minister właściwy do spraw zdrowia na wniosek Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego ds. Transplantacji „Poltransplant”. Uroczystości wręczenia odznak i legitymacji „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu” odbywają się od 2010 roku. Do dnia dzisiejszego odznakę i legitymację odebrało ponad 1500 dawców.

W bieżącym roku odznak „Zasłużony Dawca Przeszczepu” odebrało 93 dawców.

Podstawa prawna

Odznaki i legitymacje „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu” przyznawane są dawcom zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 października 2018 r. w sprawie odznak „Dawca Przeszczepu” i „Zasłużony Dawca Przeszczepu”.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ