Partner serwisu
08 października 2019

K. Czyżewska: Brexit – możliwe scenariusze odłączenia się Wielkiej Brytanii od UE i ich wpływ na wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu leków

Kategoria: XV Jesienne Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego

23 października, podczas Jesiennego Sympozjum Przemysłu Farmaceutycznego i Kosmetycznego, Katarzyna Czyżewska z Czyżewscy kancelaria adwokacka opowie o skutkach Brexitu dla branży.

K. Czyżewska: Brexit – możliwe scenariusze odłączenia się Wielkiej Brytanii od UE i ich wpływ na wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu leków

Pomimo wielomiesięcznych prób ustalenia warunków, na jakich Wielka Brytania ma wyjść z Unii Europejskiej, losy Brexitu nadal nie są przesądzone. Czy, kiedy i w jaki sposób proces ten zostanie sfinalizowany - tego jeszcze nie wiemy; niemniej, trudno czekać na ostateczny wynik negocjacji pomiędzy Wielką Brytanią a Unią Europejską z podjęciem niezbędnych kroków w celu przygotowania firmy działającej na rynkach europejskich do Brexitu.

Utrata przez Wielką Brytanię statusu państwa członkowskiego Unii Europejskiej będzie mieć istotny wpływ na wiele procesów dotyczących leków wytwarzanych i wprowadzanych do obrotu na terenie Unii, obejmujących zarówno kwestie regulacyjne (łącznie z refundacją), jak i organizacyjne. Jakie działania należy podjąć już teraz, aby mieć pewność, że Brexit nas nie zaskoczy?

fot. 123rf/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ