Partner serwisu
15 października 2019

DB Schenker i Polpharma na forum liderów sektora farmaceutycznego

Kategoria: Aktualności

Operator logistyczny wraz z firmą Polpharma podzielą się swoją wiedzą w zakresie analizy ryzyk i kosztów ukrytych, a także poruszą kwestię bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw.

DB Schenker i Polpharma na forum liderów sektora farmaceutycznego

– Logistyka leków to złożony proces, wymagający świadomego zarządzania ryzykiem i postępowania zgodnie z restrykcyjnymi przepisami prawa farmaceutycznego. Od właściwej obsługi tych przesyłek zależy zdrowie i życie ludzi. Dopiero gdy sobie to uzmysłowimy, możemy w pełni odpowiedzialnie podejść do technicznych aspektów związanych z rodzajem czy jakością serwisu – mówi Norbert Pająk, Kierownik Rozwoju VM Healthcare w Biznesie Lotniczym w DB Schenker, który wraz z Agatą Polaszewską, Kierownikiem Działu Transportu i Odpraw Celnych w Grupie Polpharma Polska poprowadzą sesję pt. „Jak ugryźć milion dolarów w Bezpiecznym Łańcuchu Lotniczym – oczami praktyków”.

Eksperci zwrócą uwagę, dlaczego w realizacji procesów dla branży farmaceutycznej tak istotne jest stworzenie wewnętrznych procedur i dokładne stosowanie się do obowiązujących przepisów, mimo że czasami działania wymagają zwiększania nakładów finansowych i czasu. Logistyka dla branży farmaceutycznej wymaga dogłębnego zrozumienia potrzeb klienta oraz zapewnienia dedykowanych rozwiązań. We współpracy kluczowe jest przede wszystkim zaufanie, bezpieczeństwo i jakość, zarówno w aspekcie biznesowym jak i ludzkim.

– W DB Schenker bardzo poważnie podchodzimy do takich wartości jak odpowiedzialność i etyka w biznesie, są one tak samo istotne jak dokumenty, które podpisujemy – wyjaśnia Norbert Pająk.

Schenker sp. z o.o. jest globalnym operatorem logistycznym należącym do Grupy Deutsche Bahn. Oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne obejmujące transport lądowy, oceaniczny, lotniczy i logistykę magazynową. Zarządza globalnymi łańcuchami dostaw dla producentów, eksporterów i importerów wiodących marek. Każdego dnia ponad 70 tysięcy pracowników dostarcza setki tysięcy towarów na całym świecie. W Polsce firma zatrudnia prawie 3000 osób i współpracuje z około 3000 kurierów.

źródło: newseria.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ