Partner serwisu
22 października 2019

Oświadczenie Ministra Zdrowia i Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej

Kategoria: Aktualności

16 października 2019 r. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „Stop Nop” zamieściło na portalu społecznościowym wpis, z którego wynika, jakoby w polskich szpitalach - na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii - dochodzi do eutanazji pacjentów.

Oświadczenie Ministra Zdrowia i Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej

Minister Zdrowia oraz Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej stanowczo sprzeciwiają się tej próbie bezpardonowego, karygodnego szkalowania lekarzy i straszenia pacjentów.

Zarzucanie lekarzom pracującym na oddziałach anestezjologii i intensywnej terapii tego, że podejmują działania mające na celu umyślne spowodowanie śmierci pacjenta w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla szpitala jest niegodziwe, budzi nasz stanowczy sprzeciw i nie może pozostać bez zdecydowanej reakcji. 

Zgodnie z zapisami Kodeksu Etyki Lekarskiej, lekarz ma obowiązek służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu, według najlepszej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek.

Wpis Stowarzyszenia „Stop Nop” zasługuje na słowa największej krytyki i potępienia. Stanowczo wzywamy do zaprzestania prowadzenia działań, które zmierzają do straszenia pacjentów, godzą w dobre imię lekarzy i personelu medycznego oraz budują atmosferę braku zaufania do polskiego systemu ochrony zdrowia.

źródło: gov.pl
Zdzisław
2019-10-23
Nie wyobrażam sobie, by takie szkalujące treści, puszczane w przestrzeń publiczną przez kogokolwiek, zostawały bez reakcji prokuratury. Ich autorzy winni stawać przed sądem, z opcja karania ich wysokimi mandatami karnymi - tak, by było pewne, że w każdej działalności gospodarczej, jaką prowadzą, będą musieli ogłaszać bankructwo, a za niewypłacalność w regulowaniu tych kar winni być więzieni. Powinno to też dotyczyć wszystkich autorów fake-newsów, którymi zaśmiecana jest publiczna przestrzeń informacyjna.
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ