Partner serwisu
30 października 2019

Przyszłość polskiej medycyny w Akademii BioMed PFR

Kategoria: Aktualności

Opatrunek usztywniający ze specjalnego kompozytu, inteligentne urządzenie i aplikacja dla osób z astmą, nieinwazyjny glukometr czy szpitalna apteka sterowana sztuczną inteligencją to tylko niektóre nowatorskie rozwiązania, które tworzą uczestnicy Akademii BioMed PFR. Czy jest wśród nich przyszły polski „jednorożec”? Podczas uroczystej gali jury wyłoniło projekt, który ich zdaniem ma największy potencjał na międzynarodowy sukces. 

Przyszłość polskiej medycyny w Akademii BioMed PFR

W Akademii BioMed PFR wzięło udział 20 najbardziej innowacyjnych polskich firm z branż medycznej i farmaceutycznej. Uczestnicy podczas dwutygodniowych warsztatów biznesowych w Warszawie i Nottingham otrzymali profesjonalne wsparcie w rozwoju swoich produktów i usług. Zwieńczeniem ich pracy była uroczysta gala, podczas której zaprezentowali swoje rozwiązania przed gronem potencjalnych inwestorów oraz jury, które nagrodziło najbardziej innowacyjne rozwiązanie. W składzie jury byli przedstawiciele funduszy, które współpracują z PFR Ventures tj. Aper Ventures, Augere Ventures, Biomed Innovations i PFR Life Science. Wszystkie te fundusze, a także Arkley Brinc oraz Montis Capital, które zaangażowały się merytorycznie w program, mają potencjał, aby swoim kapitałem, wiedzą i kontaktami wspierać dalszy rozwój spółek.

Jury za najbardziej innowacyjne uznało rozwiązanie polskiej firmy biotechnologicznej Biotts, która tworzy autorskie technologie transportu substancji leczniczych oraz receptury leków w obszarze dermatologii, onkologii i chorób autoimmunologicznych. Zespół opracował nowatorski nośnik substancji czynnych, dzięki któremu specjalistyczne leki będą mogły być podawane nie jak dotąd przez wstrzyknięcie lecz np. poprzez plaster przyklejony do skóry. Metoda pozwala na podanie m.in.: leków onkologicznych, przeciwzapalnych, przeciwbólowych, jednocześnie zwiększając ich skuteczność działania i redukując przyjmowane dawki. 

Podczas gali wyróżnienie przyznała także publiczność. Najwięcej głosów otrzymało PelviFly - rozwiązanie, umożliwiające bezpieczny i skuteczny trening mięśni dna miednicy.

Gratuluję wszystkim uczestnikom Akademii BioMed PFR, bo utwierdzili nas w przekonaniu, że w polskiej branży medycznej i farmaceutycznej drzemie ogromny potencjał. Wiele rozwiązań tworzonych przez Polaków ma szansę na międzynarodowy sukces, ale często osoby, które działają w obszarze badań naukowych i opracowują nowe rozwiązania nie mają wystarczającej wiedzy biznesowej. Odpowiedzią PFR było stworzenie Akademii BioMed – programu, który  daje uczestnikom dostęp do doświadczonych międzynarodowych ekspertów i wspiera we wprowadzeniu innowacyjnego produktu lub usługi na rynek - Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Akademia BioMed PFR, podobnie jak inne programy edukacyjne Polskiego Funduszu Rozwoju, nie kończy się na warsztatach i gali finałowej, bo ich celem jest także integracja środowiska innowatorów i inwestorów poprzez tworzenie sieci współpracy danej branży.

Był to pierwszy program branżowy w Polsce dedykowany dla start-upów, w którym startupy miały bezpośredni kontakt z funduszami z ticket’em inwestycyjnym w ich sektorze. Był to także jeden z pierwszych programów, gdzie promowaliśmy 5 funduszy PFR Ventures oraz PFR Life Science, które finansują rozwój polskiego sektora MedTech i BioTech. Ponadto w PFR planujemy kontynuować współpracę z absolwentami programu, poprzez założenie Klubu Alumni Akademii BioMed, który będzie forum do wymiany doświadczeń przydatnych w prowadzeniu firmy medycznej czy biotechnologicznej  oraz  miejscem spotkań z potencjalnymi inwestorami – Eliza Kruczkowska, dyrektor Departamentu Rozwoju Innowacji PFR

Więcej informacji o Akademii BioMed PFR znajduje się na stronie programu na startup.pfr.pl. Zapraszamy także do zapoznania się z projektami wszystkich uczestników, którzy wzięli udział w konkursie. 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ