Partner serwisu
05 lutego 2020

Branża innowacyjnych firm farmaceutycznych wspiera walkę z epidemią koronawirusa

Kategoria: Aktualności

Branża innowacyjnych firm farmaceutycznych angażuje się w podejmowanie globalnych wysiłków na rzecz opieki nad osobami poszkodowanymi w wyniku zakażenia CoV, powstrzymania epidemii i przeciwdziałania przyszłym zagrożeniom.

Branża innowacyjnych firm farmaceutycznych wspiera walkę z epidemią koronawirusa

EFPIA wezwała swoich członków do weryfikacji swoich zasobów, w celu zidentyfikowania tych, które mogłyby zostać wykorzystane w walce z CoV. Istotne zasoby mogą obejmować diagnostykę i biomarkery, zatwierdzone terapie lub opracowywane związki, które można by ponownie wykorzystać do leczenia pacjentów z koronawirusem. Członkowie EFPIA zostali również poproszeni o identyfikację wszelkich inhibitorów ACE, inhibitorów proteazy lub immunoterapii, które mogą być istotne w kontekście CoV. Na liście zasobów poszukiwanych dziś przez członków EFPIA znajdują się również: dane dotyczące sekwencjonowania (patogeny, genomy), linie komórkowe, biobankowe repozytoria próbek klinicznych, szczepy wirusowe, które mogłyby być wykorzystane do wspierania rozwoju lub walidacji nowych metod leczenia.

Dodatkowo EFPIA, poprzez Inicjatywę na rzecz innowacyjnych leków (IMI), prowadzi działania wspierające rozwój wspólnych programów badawczych w celu przyspieszenia rozwoju terapii i diagnostyki koronawirusa. Jest to uzupełnienie działań mających prowadzić do powstania szczepionki przeciwko CoV. Europejska społeczność badawcza w ramach IMI, już wcześniej reagowała na globalne kryzysy zdrowotne. Opracowane zostały m.in. dwie nowe szczepionki przeciwko wirusom Ebola i Ebola+ oraz cztery nowe narzędzia diagnostyczne.

źródło: Infarma
fot. 123rf/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ