Partner serwisu
10 lutego 2020

Okrągły Stół „Czujesz klimat?”

Kategoria: Kosmetyki

W przedostatni dzień stycznia br. Blanka Chmurzyńska-Brown wraz z przedstawicielami firm polskiego sektora kosmetycznego usiadła przy pierwszym Okrągłym Stole, zainicjowanym przez drogerie Rossmann.

Okrągły Stół „Czujesz klimat?”

Osią wszystkich prelekcji i dyskusji była polityka zrównoważonego rozwoju, a hasłem spotkania „Czujesz klimat?”. Dyrektor Generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, który był jedyną reprezentowaną w czasie spotkania organizacją branżową, przedstawiła w czasie swojego wystąpienia ekspertyzę Kosmetycznych zebraną w czasie przygotowań do publikacji Raportu Strategia Plastikowa i Kosmetyki.

Wynikiem wszystkich rozmów i dyskusji była deklaracja rozpoczęcia wspólnych działań na rzecz ochrony środowiska, zwłaszcza z obszaru edukacji konsumenta, których kontynuacją ma być przeprowadzenie wspólnie opracowanej akcji/kampanii informacyjnej, zwieńczonej festiwalem „Czujesz klimat?” w czerwcu 2021 r. W ramach tego wydarzenia, powołanego do życia przez Urząd Miasta Łodzi, odbędzie się m.in. seria wydarzeń promujących zrównoważone życie i świadomość ekologiczną. Inicjatywa jest także elementem przygotowań do Zielonego EXPO 2024, którego gospodarzem będzie właśnie Łódź.

Spotkanie bez wątpienia było przyczynkiem do wymiany doświadczeń i źródłem inspiracji dla wszystkich uczestników, wśród których były także dr Ewa Starzyk i dr Justyna Żerańska.

źródło: PZPK
fot. PZPK
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ