Partner serwisu
10 lutego 2020

Zentiva świętuje imponujące osiągnięcia naukowe Centrum Parc w 2019 r.

Kategoria: Aktualności

Zentiva zaprosiła przedstawicieli Centrum ds. Farmaceutycznych Badań Stosowanych (Pharmaceutical Applied Research Center – Centrum Parc) do swojej siedziby w Pradze, aby uczcić pierwszą rocznicę nagród The Parc Awards. Centrum Parc to jedyna w swoim rodzaju platforma badawcza, która ma służyć młodym pokoleniom naukowców i inżynierów farmacji. Obecnie w programie bierze udział dwudziestu dziewięciu studentów, a do jego wyjątkowych osiągnięć w 2019 r. można zaliczyć 16 publikacji, jedno zgłoszenie patentowe, 30 prezentacji na konferencjach, sześć wykładów plenarnych i inauguracyjnych, osiem grantów badawczych oraz ukończenie programu przez pięciu studentów.

Zentiva świętuje imponujące osiągnięcia naukowe Centrum Parc w 2019 r.

- Rok 2019 był ogromnym sukcesem. Chciałbym podkreślić, jak dużo energii wnoszą do projektu wszyscy nasi partnerzy. Obecnie w programie uczestniczy 29 doktorantów. Bardzo ważne jest to, że pieczę nad nimi sprawują zarówno opiekunowie naukowi/akademiccy, jak i opiekunowie reprezentujący branżę farmaceutyczną. W ten sposób powstała wyjątkowa platforma branżowo-akademicka, która stanowi motor napędowy dla Centrum Parc na rok 2020 i kolejne lata – mówi  Ondrej Dammer, dyrektor operacyjny Centrum Parc.

- Jestem bardzo dumny, zwłaszcza z naszych studentów - dodaje dyrektor naukowy Centrum, prof. František Štěpánek. - Od kilku lat mam możliwość obserwować ich rozwój; od młodych studentów dołączających do Centrum Parc, przez uzyskanie dyplomu magistra, aż po rozpoczęcie studiów doktoranckich. Ich postępy w życiu osobistym, zawodowym i oczywiście w dziedzinie nauki sprawiają mi naprawdę wielką satysfakcję.

W tym roku nagrody The Parc Awards zostały przyznane dwóm utalentowanym młodym osobom. Denisa Lizonova otrzymała nagrodę Student Choice Award 2019 za projekt „Zastosowanie liposomów modyfikowanych do podawania leków” („Modified Liposomes for Drug Delivery”), natomiast Vojtech Klimsa zdobył nagrodę Expert Choice Award 2019 za pracę zatytułowaną „Wysokowydajna kontrola przesiewowa preparatów suszonych rozpyłowo” („High Throughput Screening of Spray Dried Formulations”). Obie nagrody zostały ufundowane przez firmę Zentiva.

Pavel Sebek, dyrektor ds. rozwoju Zentiva i jeden z założycieli Centrum Parc, przywołuje historię i rozwój Centrum powstałego z idei, która narodziła się 5 lat temu. - Jesteśmy niezmiernie dumni z dotychczasowych osiągnięć. Stworzyliśmy niepowtarzalne i słynne w całej Europie połączenie szkoleń naukowych na najwyższym poziomie z doskonaleniem kompetencji branżowych, biznesowych i przywódczych. Przyszłość jest w rękach naszego młodego i kreatywnego grona studentów, których ambicje i umiejętności wynoszą ich na wyżyny nauk i technologii farmaceutycznych, i których energia pozwoli zmienić świat farmacji na lepsze. Szczególną dumą napawa mnie fakt, że niektórzy z naszych studentów zdecydowali się zasilić szeregi firmy Zentiva po ukończeniu programu w Centrum Parc i stali się cennymi członkami naszego międzynarodowego zespołu ds. rozwoju.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ