Partner serwisu
05 maja 2020

Microsoft ogłasza inwestycję w wysokości 1 miliarda dolarów na rzecz rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej

Kategoria: Aktualności

Microsoft ogłosił dzisiaj kompleksowy plan inwestycyjny o wartości 1 mld USD, którego celem jest przyspieszenie innowacji i cyfrowej transformacji na rzecz rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej. Plan zakłada budowę pierwszego w Europe Środkowo-Wschodniej i Polsce regionu data center firmy oraz rozbudowane programy podnoszenia kompetencji z zakresu przetwarzania w chmurze, z których skorzysta około 150.000 polskich pracowników, partnerów Microsoft i studentów. Będzie to największa dotychczas inwestycja technologiczna w Polsce. 

Microsoft ogłasza inwestycję w wysokości 1 miliarda dolarów na rzecz rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej

Jednocześnie firmy Microsoft i Operator Chmury Krajowej podpisały porozumienie o współpracy, aby zapewnić ekspercką wiedzę z zakresu transformacji cyfrowej i szeroki dostęp do rozwiązań chmurowych wszystkim branżom i przedsiębiorstwom w Polsce. 

Serdecznie zachęcam do zapoznania się z komunikatem prasowym dostępnym na Centrum Prasowym Microsoft.

Zapraszam również do korzystania z bazy dostępnych multimediów, w której znajdziecie państwo m.in. przemówienia Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce Georgette Mosbacher, a także grafiki i wideo prezentujące planowany region data center w Polsce.

W załączeniu znajdą Państwo również listę wybranych cytatów gości, którzy uczestniczyli w dyskusji na temat wyjątkowego projektu i cyfrowej przyszłości Polski.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ