Partner serwisu
07 maja 2020

Fundusze Europejskie na profilaktykę przewlekłych bólów kręgosłupa

Kategoria: Aktualności

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 z Lublina jest pierwszym podmiotem, który podpisał umowę na realizację projektu w konkursie na profilaktykę przewlekłych bólów kręgosłupa. Wkrótce podpiszemy umowy z kolejnymi beneficjentami.

Fundusze Europejskie na profilaktykę przewlekłych bólów kręgosłupa

Celem projektów będzie zwiększenie wczesnego wykrywania oraz prewencja przewlekłych bólów kręgosłupa wśród osób czynnych zawodowo poprzez działania edukacyjno-diagnostyczno-terapeutyczne. Działania będą skierowane do osób powyżej 18 r.ż., czynnych zawodowo i z przewlekłymi bólami kręgosłupa. Ze wsparcia skorzystają także lekarze i pielęgniarki medycyny pracy oraz pracownicy BHP.

Uczestnicy projektów będą mogli skorzystać z:

  • badań przesiewowych,
  • warsztatów z rehabilitacji ruchowej,
  • działań edukacyjnych, leczenia rehabilitacyjnego oraz farmakologicznego.

Dzięki Funduszom Europejskim powstanie też platforma internetowa, na której pracownicy będą mogli znaleźć materiały edukacyjne na temat bólów kręgosłupa i zalecenia dotyczące m.in. ergonomii miejsc pracy. Szacujmy, że z działań edukacyjnych i warsztatów rehabilitacji ruchowej skorzysta ponad 8000 osób.

Łączna wartość wszystkich projektów wyniesie ponad 7,3 mln zł. W najbliższym czasie podpiszemy umowy z pozostałymi 4 beneficjentami. Co ważne, nie poniosą oni dodatkowych kosztów związanych z realizacją projektów.

 

źródło: Ministerstwo Zdrowia
fot. Ministerstwo Zdrowia
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ