Partner serwisu
18 maja 2020

Gedeon Richter i Inovio wspierają badania nad szczepionką na COVID-19

Kategoria: Z życia branży

Koncern farmaceutyczny Gedeon Richter zawarł umowę z amerykańską spółką Inovio, której celem jest wsparcie produkcji, na dużą skalę, badanej szczepionki DNA INO-4800 na wirusa COVID-19.

Gedeon Richter i Inovio wspierają badania nad szczepionką na COVID-19

Szcze­pionka ta znajduje się obecnie w pierwszej fazie badań klinicznych w USA. Jej II i III faza rozpocznie się latem bieżącego roku.

Gedeon Richter i Inovio współpracują od 2014 roku. Spółka Inovio rozpoczęła komercyjną produkcję bakteryjnego DNA  w Richter-Helm Biologics, spółki joint venture Gedeon Richter, na potrzeby własnej platformy leków DNA z wykorzystaniem technologii produkcji opracowanej przez VGXI Inc.

Spółka Inovio zainicjowała też utworzenie globalnej koalicji współpracowników, partnerów i fundatorów, która ma jeden cel: szybki rozwój szczepionki INO-4800.

– Umowa ta pozycjonuje spółkę Gedeon Richter jako doświadczonego, niezawodnego partnera w rozwoju mikrobiologii i producenta biofarmaceutyków*– podkreślił dr Erik Bogsch, zastępca dyrektora ds. Biotechnologii, dyrektor Działu Badawczo-Rozwojowego i Produkcji Gedeon Richter – Jest też dowodem na konsekwentne zaanga­żo­wanie firmy Gedeon Richter w umacnianie rynkowej pozycji grupy w obszarze biofarma­ceutyków.

* leków otrzymywanych w procesach biotechnologicznych z wykorzystaniem organizmów żywych

źródło: Gedon Richter
fot. 123rf/zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ