Partner serwisu
27 sierpnia 2020

Dostępnośćszczepionki VaxigripTetra

Kategoria: Aktualności

Sanofi Pasteur przygotowuje się obecnie do rozpoczęcia dostaw szczepionek przeciw grypie przeznaczonych na sezon grypowy 2020/2021.

Dostępnośćszczepionki VaxigripTetra

Sezon grypowy 2020/2021 jest wyjątkowy ze względu na tegoroczną pandemię COVID-19.Jako wiodący producent szczepionek przeciwko grypie, Sanofi Pasteur wzmacnia swoje zaangażowanie w ochronę zdrowia publicznego poprzez dostarczanie szczepionek przeciw grypie w okresie pandemii.

Aby sprostać wzrostowi popytu w zbliżającym się sezonie grypowym 2020/2021, Sanofi Pasteur planuje dostarczyć maksymalną liczbę szczepionek przeciw grypie, na jaką pozwalają globalne możliwości produkcyjne.

Dokładamy wszelkich starań, by wypełnić zobowiązania dotyczące dostaw szczepionek przeciwko grypiena całym świecie, co oznacza produkcję większą o 20% niż w poprzednich sezonach grypowych, dostawy i dystrybucję do ponad 80 krajów przed szczytem sezonu grypowego, wprowadzenie do obrotu wszystkich zarejestrowanych szczepionek przeciw grypie, zgodnie z lokalnymi rejestracjami.

Należy podkreślić, że żadna firma nie jest w stanie w pełni zaspokoić światowego popytu samodzielnie, a tym bardziej w kontekście nagłego wzrostu zapotrzebowania na szczepionki przeciw grypie w dobie COVID-19.

Zobowiązujemy się do wspierania władz zdrowotnych w ich wysiłkach na rzeczzapobiegania grypie.W sezonie 2020/2021 na rynek polski wszystkie dawki będą dostarczane etapami począwszy od pierwszej połowy września.

Ważne informacje:

•Szczepionka VaxigripTetra jest refundowana dla pacjentów powyżej 65. roku życia

•Optymalnie szczepienie przeciw grypie powinno nastąpić przed szczytem zachorowań na grypę 2, który w Polsce przypada zwykle między styczniem a marcem

•W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z Infolinią Sanofi Pasteur pod numerem telefonu 22 280 05 80.Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-16:30.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ