Partner serwisu
07 października 2020

Opakowania na pierwszej linii walki z koronawirusem

Kategoria: Aktualności

Kolejne rekordy zakażeń COVID-19 w Polsce i na świecie powodują, że produkcja opakowań dla branży medycznej i laboratoryjnej zwiększa się i nabiera szczególnego znaczenia. Opakowania typu ,,clamshell”, tace robocze, autowstrzykiwacze, ampułkostrzykawki, butelki farmaceutyczne, miarki dozujące, pojemniki, wieczka oraz sterylne barierowe opakowania blistrowe, są na pierwszej linii walki z koronawirusem, a wytwarza je firma TEQ. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że bez nich diagnostycy w laboratoriach nie mogliby dokonywać analizy próbek, a lekarze leczyć. Tym samym są one niezbędnym narzędziem pomagającym służbom w szpitalach i laboratoriach.

Opakowania na pierwszej linii walki z koronawirusem

Medyczne opakowania termoformowalne powstają w TEQ w nowoczesnych pomieszczeniach czystych („clean room”) z kontrolowanymi parametrami środowiskowymi metodą formowania wtryskowego. Pomieszczenia te są zlokalizowane dwóch zakładach: w Poznaniu oraz w Nottingham, w Wielkiej Brytanii. Posiadają certyfikat ISO 13485: 2016, dzięki któremu TEQ spełnia rygorystyczne wymagania producentów urządzeń medycznych i farmaceutyków w zakresie opakowań. Formowane wtryskowo części o wysokich właściwościach optycznych, wykorzystywane są w urządzeniach i oprzyrządowaniu do diagnostyki, a także do analiz chemicznych.

„W obecnej sytuacji zapewniamy jeszcze szybszą realizację zamówień, powtarzalność i jednolitość oraz scentralizowaną globalną weryfikację całej oferty opakowań dla branży medycznej i farmaceutycznej” – zapewnia Anne-Sophie Belamine, dyrektor ds. sprzedaży TEQ:Plastique w Europie.

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ