Partner serwisu
24 listopada 2020

Zentiva kontynuuje inicjatywę Planet-Z: 4,5 tys. nowych drzew zostanie zasadzonych w Portugalii

Kategoria: Aktualności

Grupa Zentiva, dbając o nieustanny, pozytywny wpływ na środowisko zasadzi w ramach programu PlanetZ 4,5 tys. nowych drzew. W tym celu firma nawiązała współpracę z portugalską organizacją pozarządową Associação Nacional de Empresas Florestais, Agrícolas e do Ambiente (ANEFA). Drzewa zostaną zasadzone w Baldio do Soajo, Arcos de Valdevez na terenie Parku Narodowego Peneda-Gerês, uznanego przez UNESCO za światowy rezerwat biosfery. Portugalia jest krajem regularnie pustoszonym przez pożary. W ciągu ostatnich 10 miesięcy spłonęło tam ponad 65 887 ha ziemi. Dlatego z dumą nawiązaliśmy współpracę z ANEFA, aby pomóc w jej wysiłkach zmierzających do ponownego zalesienia tego regionu.

Zentiva kontynuuje inicjatywę Planet-Z: 4,5 tys. nowych drzew zostanie zasadzonych  w Portugalii

Realizacja projektu rozpoczyna się dzisiaj. Drzewa będą sadzone w ciągu najbliższych tygodni. Współpraca Zentivy z ANEFA odbywa się w ramach projektu ProNatura realizowanego przez tę organizację pozarządową w celu ponownego zalesienia ważnych obszarów w Portugalii. Inicjatywa nawiązuje do wcześniejszych projektów Zentivy w ramach programu PlanetZ, realizowanych w Rumunii z organizacją Forests Without Frontiers, gdzie w 2019 roku i w kwietniu 2020 roku zasadzono w sumie 7 tys. drzew.

„Dbanie o naszą piękną planetę to nasz obowiązek. Nasz zespół na co dzień pracuje, by zapewniać pacjentom w Europie i nie tylko dostęp do wysokiej jakości leków w przystępnej cenie, dlatego Zentiva zasadzi tyle drzew ilu jest pracowników firmy: z jednej strony jako wyraz wdzięczności za ich pracę, z drugiej – jako nasz wkład w ponowne zalesianie spustoszonych terenów. Jest to kolejna inicjatywa z serii realizowanej w ramach naszego programu #PlanetZ, w którym koncentrujemy się na działaniach mających pozytywny wpływ na środowisko naturalne” – powiedział Nick Haggar, CEO Grupy Zentiva.

„Cieszymy się, że możemy współpracować z Zentivą w ramach inicjatywy PlanetZ,” stwierdził Pedro Serra Ramos, prezes ANEFA. „ProNatura przyczyniła się już do zasadzenia ponad miliona drzew, cieszymy się, że dzięki Zentivie będzie ich jeszcze więcej, a nasza planeta będzie coraz bardziej zielona.”

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ