Partner serwisu
08 lutego 2021

Milton Essex czeka pracowity rok

Kategoria: Medycyna

Jeszcze w tym półroczu Milton Essex planuje zakończyć proces certyfikacji innowacyjnej technologii SkinSENSE, automatyzującej odczyty skórnych testów alergicznych. Pilotażowe wdrożenie rozwiązania będzie prowadzone w drugiej połowie roku. Dzięki środkom z emisji i wsparciu NCBiR spółka posiada wystarczające środki na rozwijanie równolegle trzech projektów w dziedzinie cyfrowej diagnostyki medycznej. 

Milton Essex czeka pracowity rok

- Ubiegły rok był dla nas przełomowy pod wieloma względami. Zakończyliśmy kluczowe etapy prac nad naszymi projektami, otrzymaliśmy dofinansowanie na rozwój technologii, która pomoże w walce z pandemią wirusa SARS-COV2, a w grudniu zadebiutowaliśmy na rynku NewConnect. Mamy ambicję, aby stać się prekursorem innowacyjnych rozwiązań medyczno-technologicznych i konsekwentnie realizujemy ten cel - zapewnia Radosław Solan, wiceprezes Milton Essex.

Spółka rozwija obecnie trzy projekty w dziedzinie cyfrowej diagnostyki medycznej, oparte o autorską technologię i wykorzystujące Sztuczną Inteligencję. 

SkinSENSE to rozwiązanie automatyzujące odczyty skórnych testów alergicznych. W IV kwartale 2020 rozpoczęty został proces certyfikacji, którego zakończenie planowane jest na maj 2021 r. W drugiej połowie roku przeprowadzony zostanie pilotażowy program dla systemu. Jego celem jest zgromadzenie danych dotyczących wyników testów alergicznych oraz dalszy rozwój i uczenie sieci neuronowych. Dodatkowo, w pierwszym kwartale 2021 planowane jest zakończenie prac nad projektem wzorniczym obudowy głowicy SkinSENSE oraz kluczowych elementów optoelektronicznych. 

W 2020 r. spółka Milton Essex uzyskała w ramach konkursu „Szybka Ścieżka – koronawirusy” prawie 7 milionów PLN w ramach dofinansowania projektu FACE-COV. To systemowe rozwiązanie do automatycznego monitorowania miejsc publicznych metodą termowizyjną i detekcji markerów zakażenia z użyciem sztucznej inteligencji i opcją identyfikacji biometrycznej osób potencjalnie zakażonych koronawirusem SARS-COV2. Podpisanie umowy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umożliwiło rozwój technologii, która będzie prawdopodobnie pierwszym w skali światowej zarejestrowanym urządzeniem medycznym pozwalającym na zdalny pomiar temperatury z dużej odległości.

Dokładna data wprowadzenia produktów na rynek nie jest jeszcze znana.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf/zd. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ