Partner serwisu
17 lutego 2021

Etykieta ma znaczenie i może uczynić markę bardziej przyjazną środowisku

Kategoria: Aktualności

Etykiety leków i produktów farmaceutycznych mają ogromne znaczenie dla wizerunku marki oraz demonstrują jej zaangażowanie w troskę o środowisko. Konsumenci oraz inwestorzy oczekują od firm farmaceutycznych podjęcia konkretnych działań w celu zapewnienia bardziej zrównoważonych produktów. Istnieją innowacyjne firmy, takie jak UPM Raflatac, które są gotowe im pomóc w realizacji celów zrównoważonego rozwoju.

 

Etykieta ma znaczenie i może uczynić markę bardziej przyjazną środowisku

Zmniejsz wpływ swojej firmy na środowisko dzięki etykietom

Jednym ze skutecznych sposobów na zmniejszenie śladu węglowego firmy i zmniejszenie jej negatywnego wpływu na środowisko jest przejście na zoptymalizowane pod kątem zasobów i cieńsze materiały etykietowe. Można zacząć stosować surowce wtórne przechodząc na etykiety zawierające materiały pochodzące z recyklingu lub niezawierające materiałów ropopochodnych, wykonane z certyfikowanych zrównoważonych i odnawialnych zasobów.

Doskonałą opcją jest także stosowanie rozwiązań mających wpływ na redukcję emisji CO2, jak np. produkty z linii RAFNXT+.  Wybór odpowiedniego rozwiązania etykietowego może jednocześnie zwiększyć możliwość recyklingu opakowania. Korzystając z innowacyjnych rozwiązań etykietowych firmy UPM Raflatac, zmniejszysz swój wpływ na środowisko bez kompromisów w zakresie projektowania lub wydajności etykiet.

Jednym z innowacyjnych rozwiązań etykietowych firmy UPM Raflatac jest także folia pozyskana z drewna: UPM Raflatac Forest Film™. To  materiał wykonany w 100% z odnawialnych surowców drewnopochodnych z certyfikatem ISCC , który pozwala na stopniowe zastępowanie kopalnych materiałów foliowych.

 

Pobierz bezpłatny przewodnik
rozwiązań etykietowych dla przemysłu farmaceutycznego>>

 

Zamień odpady w zasoby i wyprzedzaj konkurencję

Globalny rynek opakowań opieki zdrowotnej rośnie, a wraz z nim rośnie ilość odpadów w całym łańcuchu dostaw produktów farmaceutycznych i zdrowotnych. Odpady te często są trudne do recyklingu. Aby wesprzeć właścicieli marek w tym zakresie, firma UPM Raflatac opracowała RafCycle™, wiodący innowacyjny program recyklingu, który oferuje nowe życie odpadom etykietowym.

 

Co należy wziąć pod uwagę przy etykietowaniu opakowania farmaceutycznego

Właściwa etykieta może decydować o dokonaniu lub utracie sprzedaży, a w zastosowaniach medycznych i farmaceutycznych może oznaczać nawet różnicę między życiem a śmiercią. Etykiety informacyjne muszą wytrzymać różnorodne warunki przechowywania, obsługi i sterylizacji przez cały cykl życia produktu, zachowując przy tym doskonałą czytelność wydrukowanych informacji, aby zagwarantować bezpieczeństwo pacjentom. Właściwa etykieta wspiera firmy farmaceutyczne w poprawie bezpieczeństwa pacjentów także dzięki rozwiązaniom uwidaczniającym próby naruszenia. Coraz ważniejszy staje się również aspekt troski o środowisko, bez uszczerbku dla jakości.

 

UPM Raflatac jest liderem w dziedzinie zrównoważonego etykietowania dzięki swoim innowacyjnym samoprzylepnym materiałom i usługom etykietowym. Wieloletnie doświadczenie firmy w etykietowaniu produktów farmaceutycznych pozwoliło na zaprojektowanie wstępnie przetestowanych rozwiązań w zakresie etykiet przeznaczonych dla różnych typów opakowań produktów farmaceutycznych. Firma jest ekspertem w zakresie doboru odpowiednich produktów do określonych potrzeb w zakresie etykietowania. Producent zapewnia długoterminowe dostawy niezmiennych produktów dedykowanych dla farmacji oraz obietnicę co najmniej 36-miesięcznej dostępności.

 

Pobierz bezpłatny przewodnik
rozwiązań etykietowych dla przemysłu farmaceutycznego>>

Zwiększymy siłę twojej marki na światowych rynkach farmaceutycznych. Razem możemy jeszcze więcej!

 

źródło: artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ