Partner serwisu
24 lutego 2021

Innowacyjne rozwiązania etykietowe i ekologia [WYWIAD]

Kategoria: Aktualności

O wpływie etykiet na przyjazny środowisku wizerunek marki farmaceutycznej i gotowych do użycia zrównoważonych rozwiązaniach rozmawiamy z Patrykiem Topolnickim, Sales Support Managerem z firmy UPM Raflatac.

Jak producenci branży farmaceutycznej mogą uczynić marki swoich produktów przyjaznymi środowisku?

Dobór opakowań i etykiet odgrywa ogromną rolę w dążeniu marki do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju. Etykiety leków i produktów farmaceutycznych mają ogromne znaczenie dla wizerunku marki oraz demonstrują jej zaangażowanie w troskę o środowisko.
Jednym ze sposobów na zmniejszenie śladu węglowego firmy i zmniejszenie jej negatywnego wpływu na środowisko jest przejście na zoptymalizowane pod kątem zasobów i cieńsze materiały etykietowe. Można zacząć stosować surowce wtórne przechodząc na etykiety zawierające materiały pochodzące z recyklingu lub niezawierające materiałów ropopochodnych, wykonane z certyfikowanych zrównoważonych i odnawialnych zasobów. Doskonałą opcją jest także stosowanie rozwiązań mających wpływ na redukcję emisji CO2, jak np. nasze produkty z linii RAFNXT+.  Wybór odpowiedniego rozwiązania etykietowego może jednocześnie zwiększyć możliwość recyklingu opakowania. Korzystając z innowacyjnych rozwiązań etykietowych firmy UPM Raflatac, zmniejszysz swój wpływ na środowisko bez kompromisów w zakresie projektowania lub wydajności etykiet.

Pobierz bezpłatny przewodnik
rozwiązań etykietowych dla przemysłu farmaceutycznego>> >>

 

Czy wybór odpowiedniego rozwiązania etykietowego może zwiększyć możliwość recyklingu opakowania?

Dokładnie tak. Korzystając z innowacyjnych rozwiązań etykietowych firmy UPM Raflatac, właściciele marek mogą zmniejszyć swój wpływ na środowisko bez kompromisów w zakresie projektowania lub funkcjonalności etykiet. Jednym z innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań jest folia UPM Raflatac Forest Film ™. To  materiał wykonany w 100% z odnawialnych surowców drewnopochodnych z certyfikatem ISCC , który pozwala na stopniowe zastępowanie kopalnych materiałów foliowych. Umożliwiamy lepszy recykling opakowań również poprzez wybór naszych zmywalnych klejów.

Jak radzić sobie z odpadami, aby być bardziej zrównoważonym?

Aby wesprzeć właścicieli marek w tym zakresie, firma UPM Raflatac opracowała RafCycle ™, wiodący innowacyjny program recyklingu, który oferuje nowe życie odpadom etykietowym. Wystarczy, że producent przystąpi do programu i zacznie zbierać podkład z etykiet, których używa. W kolejnym etapie odpady te są odbierane przez firmę UPM Raflatac i przetwarzane na celulozę. Nowy papier podkładowy firmy UPM Raflatac do materiałów etykietowych jest wytwarzany z tej celulozy. Następnie producenci i właściciele marek mogą z łatwością wielokrotnie ponownie używać tych materiałów etykietowych na swoich opakowaniach. W ten sposób pętlę recyklingu można łatwo zamknąć.

Pobierz bezpłatny przewodnik
rozwiązań etykietowych dla przemysłu farmaceutycznego>> >>

 

UPM Raflatac jest liderem w dziedzinie zrównoważonego etykietowania dzięki swoim innowacyjnym samoprzylepnym materiałom i usługom etykietowym. Wieloletnie doświadczenie firmy w etykietowaniu produktów farmaceutycznych pozwoliło na zaprojektowanie wstępnie przetestowanych rozwiązań w zakresie etykiet przeznaczonych dla różnych typów opakowań produktów farmaceutycznych. Firma jest ekspertem w zakresie doboru odpowiednich produktów do określonych potrzeb w zakresie etykietowania. Producent zapewnia długoterminowe dostawy niezmiennych produktów dedykowanych dla farmacji oraz obietnicę co najmniej 36-miesięcznej dostępności.

 

Zwiększymy siłę twojej marki na światowych rynkach farmaceutycznych.
Razem możemy jeszcze więcej!

 

fot. UPM Raflatac
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ