Partner serwisu
12 kwietnia 2021

Zentiva poszerza ofertę leków onkologicznych: na rynek 21 krajów europy trafia alymsys® (bevacizumab)

Kategoria: Aktualności

Zentiva we współpracy z mAbxience wprowadza na rynek ALYMSYS® (bevacizumab), który 26 marca otrzymał europejskie pozwolenie na dopuszczenie do obrotu. Unijne pozwolenie zostało wydane na podstawie kompleksowych danych klinicznych i naukowych, które potwierdziły, że lek Alymsys® jest biopodobny w odniesieniu do produktu referencyjnego.

– Z prawdziwą dumą pokonujemy kolejny krok na drodze rozwoju naszej oferty leków onkologicznych przy jednoczesnej realizacji celu, jakim jest zwiększanie dostępności leków biologicznych w Europie. Leki biologiczne odgrywają wiodącą rolę w walce z chorobami nowotworowymi, a nasze partnerstwo z mAbxience podkreśla ważny krok w rozwoju Zentivy oraz wkład, jaki możemy wnieść do publicznej opieki zdrowotnej w Europie – powiedział Nick Haggar, CEO Zentivy.

Leki biopodobne to leki biologiczne, które wykazują wysokie podobieństwo do oryginalnego leku referencyjnego pod względem jakości, bezpieczeństwa i skuteczności. Leki biopodobne przyczyniają się do wzrostu liczby pacjentów zyskujących dostęp do terapii biologicznych, oferując jednocześnie znaczące oszczędności dla systemów opieki zdrowotnej.

Zentiva będzie oferować ALYMSYS® w 21 krajach Europy.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ