Partner serwisu
13 lipca 2021

Premiera PHASES - trzech różnych kremów do pielęgnacji w zgodzie z rytmem cyklu menstruacyjnego rozpoczyna CYKLOCZUŁĄ kampanię marki Hagi

Kategoria: Kosmetyki

Nowość od Hagi - trzy cykloczułe kremy do twarzy PHASES na fazę menstruacyjną, folikularną i lutealną - to zaproszenie do czułej i świadomej pielęgnacji w zgodzie ze zmianami w cyklu menstruacyjnym. Wraz z premierą nowego produktu rozpoczyna się ciałopozytywna kampania marki pod hasłem „CYKLOCZUŁOŚĆ”. Jej celem jest zachęcanie kobiet do samoobserwacji, akceptacji zachodzących zmian i życia w zgodzie z rytmem cyklu. Swoimi spostrzeżeniami z bycia w cyklu dzielą się aktywistki feministyczne, blogerki, coacherki, a także kobiety z niepełnosprawnością.

Premiera PHASES - trzech różnych kremów do pielęgnacji w zgodzie z rytmem cyklu menstruacyjnego rozpoczyna CYKLOCZUŁĄ kampanię marki Hagi

ZACZNIJMY MÓWIĆ O TYM, ŻE KOBIETY SĄ CYKLICZNE

W zachodniej cywilizacji żyjemy przede wszystkim w cyklu tygodniowym i dobowym. Pierwszy jest związany z pracą. Drugi, kierowany przez wschody i zachody Słońca, odpowiada też wahaniom testosteronu u mężczyzn, gdzie rano ich poziom jest najwyższy, a wieczorem spada. Natomiast kobiety żyją w cyklu miesięcznym przez około 40 lat swojego życia. Cykl, którym sterują hormony, oddziałuje na całe funkcjonowanie kobiety. Wpływa zarówno na zdolności poznawcze, sprawność fizyczną, jak i na wygląd, masę ciała, stan skóry i włosów. Współczesny świat, pełen bodźców, nie zachęca do słuchania siebie, a to bardzo ważne, by poczuć się ze sobą dobrze. „Od kobiet często oczekuje się empatii i czułości, ale nie do samych siebie, tylko wobec osób z ich otoczenia. Mówienie o własnych problemach i zmaganiach, również tych wynikających z cykliczności, trzeba zacząć normalizować. W Hagi stworzyłyśmy PHASES - produkt, który odpowiada na potrzeby skóry wynikające z cyklu, ale mamy świadomość, że dotykamy ważnego i nieopowiedzianego jeszcze tematu. Dlatego ruszamy z CYKLOCZUŁĄ kampanią. Chcemy zachęcać kobiety do mówienia o cyklu jako naturalnym elemencie kobiecości. Doświadczenie życia w cyklu jest naszą kobiecą prawdą”. - mówi Agata Borzym, współzałożycielka marki.

TRZY ZUPEŁNIE RÓŻNE FAZY W MIESIĄCU

Zmienność życia w cyklu można porównać do „surfingu na falach różnych nastrojów - złości, rozrzewnienia, nagłego rozkwitu i przypływu energii, senności i potrzeby bycia przy sobie” jak opisuje to Nina Blimsien, autorka bloga, która szerzy ideę osiędbania. Cykl można podzielić na trzy fazy: menstruacyjną, folikularną i lutealną. Każda z tych faz to odmienny stan i w emocjach i w ciele. W fazie folikularnej mamy więcej energii i ochoty na interakcje. To hormony - estrogeny pchają nas ku ludziom i zadaniom. Mamy wtedy wyższy próg bólu, większą odporność fizyczną, wytrzymałość na bodźce i ochotę na seks. Czujemy się atrakcyjne, a dzięki estrogenom nasza skóra i włosy są w lepszej formie. Zatrzymujemy mniej wody wciele, więc czujemy się lekko. W fazie lutealnej i menstruacyjnej mamy często potrzebę zwolnienia i pobycia tylko z samą sobą. To czas kontaktu z emocjami, które często ignorowałyśmy, żyjąc w pośpiechu. Bywamy osłabione i bardziej wrażliwe na bodźce. Czujemy się mniej atrakcyjne, nasza skóra staje się wtedy delikatniejsza, a ciało pobolewa i zaczyna nabierać wody. Przed miesiączką spada wydzielanie serotoniny, więc nasz nastrój także spada. Drobne niepowodzenia mogą sprawić, że stajemy się wobec siebie bardziej krytyczne.

HAGI PHASES - ZAPROSZENIE DO PIELĘGNACJI W RYTMIE CYKLU

Pielęgnacja w rytmie cyklu to zupełnie nowe podejście do skóry twarzy. Przeglądamy się w lustrze wiele razy dziennie, ale wciąż tylko część z nas zauważa zmiany, przez które przechodzi skóra w ciągu miesiąca. „Zawsze przed okresem - wysyp pryszczy. W środku cyklu - blask. Podczas miesiączki - skóra sucha jak wiór. I mimo, że od lat doświadczam tej ciągłej zmiany, dopiero niedawno zapytałam samą siebie, dlaczego używam tylko jednego kremu do pielęgnacji, skoro w trakcie trwania cyklu moja skóra się zmienia i ma zupełnie różne potrzeby w poszczególnych fazach. To był początek PHASES” - opowiada Agata Borzym. HAGI ZBADAŁO, JAK HORMONY WPŁYWAJĄ NA SKÓRĘ Formuły trzech kremów PHASES na fazę menstruacyjną, folikularną i lutealną, powstały w oparciu o badania naukowe, które udowadniają korelację między poziomem hormonów, czyli fazą cyklu, a parametrami skóry w określonych jego momentach.

PHASES 1 - cykloczuły krem na fazę menstruacyjną (1-7 dzień cyklu) W czasie miesiączki, za sprawą niskiego poziomu hormonów, nasza skóra staje się sucha. Wydziela mniej sebum i może być bardziej podatna na podrażnienia. Kluczem do właściwej pielęgnacji w tym czasie jest zachowanie prawidłowego poziomu nawilżenia. Dlatego Phases 1 przede wszystkim nawilża skórę,zmniejsza zaczerwienie, poprawia ogólną kondycję nadając miękkość i gładkość. Regeneruje i wzmacnia mikrobiom skóry zapewniając wsparcie prebiotyczne. Badania przeprowadzone przez Hagi po dwóch cyklach stosowania potwierdziły wzrost nawilżenia o 50%*.

PHASES 2 - cykloczuły krem na fazę folikularną (8-14 dzień cyklu) Faza folikularna następuje po zakończeniu miesiączki, a kończy się owulacją. Poziom estrogenów zaczyna wzrastać, dzięki czemu zwiększa się produkcja kolagenu i kwasu hialuronowego. W tej fazie skóra zazwyczaj potrzebuje mniej uwagi. Nie musimy się zbytnio obawiać o poziom nawilżenia czy kondycję cery. Dlatego Phases 2 jest jak superfood, który pielęgnuje i odżywia skórę. Uelastycznia oraz wygładza nadając promienny wygląd. Współpracuje z naturalnym mikrobiomem skóry wzmacniając go, dzięki zawartości synbiotyku, czyli kompleksu pre- i probiotycznego.

PHASES 3 - cykloczuły krem na fazę lutealną (15-28 dzień cyklu) Ostatnia, lutealna faza następuje zaraz po owulacji i trwa do kolejnej menstruacji. U wielu z nas wahania poziomu estrogenów i progesteronu skutkują pojawieniem się zmian trądzikowych, najczęściej wzdłuż linii żuchwy i włosów. W tym czasie warto łagodzić stany zapalne i regulować nadprodukcję sebum. W fazie lutealnej nasza skóra jest bardziej wrażliwa na promienie UV. PHASES 3 odczuwalnie zmniejsza natłuszczenie, łagodzi zmiany trądzikowe, wyrównuje koloryt i chroni skórę przed słońcem. Badania przeprowadzone po dwóch cyklach stosowania potwierdziły spadek wydzielania sebum o 25%.

Kremy dostępne są także w zestawie – 3 kremy do cykloczułej pielęgnacji. Produkty Phases dostępne są za pośrednictwem strony internetowej: https://hagi.com.pl/pl/ w sieci drogerii Hebe oraz w wybranych punktach stacjonarnych i online.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ